Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen betegségeket szűrhet...

Milyen betegségeket szűrhet ki a tüdőszűrés tbc-n kívűl?

Figyelt kérdés

Igen utána olvastam meg tudom is hogy a tbc szűrésére van.

Igazából nem hinném hogy tüdőrákom van rögtön vagy daganatom,meg semmi hú de nagy betegségem,nem vagyok hipoconder.De már egy jó ideje van hogy néha éjszakánként annyira nehézlégzésem van hogy aludni se tudok, alig kapok levegőt pont olyan mintha az egyik orrjukamat teljesen a másikat pedig még félig befognám.Nem tudom lehet összefüggésben van azzal hogy eleinte csak akkor fájt a be és ki légzés, főleg a kifelé.Most már máskor is fáj, mintha valami nyomná.Pl most is fáj ahogy légzem, a jobb oldalon, nem élesen hanem tompán.Meg enyhén gombócot érzek a torkomban.Meg ugye fáj fejem, szédülök gyakran.

És igazából nem aggasztanak a tünetek csak a levegővételre fájdalom.

De esetleg tüdőszűrésen kiderülhet hogy miért fáj a levegővétel?Ha nem akkor milyen vizsgálatra menjek ezzel?Voltam háziorvosnál, addig mondtam csak el hogy szédülök,hányingerem van(de sose hányok) és azt mondta hogy csak ez egy ilyen kamaszkori dolog, nem hibáztatom amúgy de már egyenesen szégyenlem elmondani neki a tüneteket mert ő olyan hogy úgyis azt hiszi hogy kamuzok,kitalálom..(nem szoktam neki hazudni sosem hogy pl lógjak suliból)

17l



2017. máj. 13. 15:16
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!