Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kell olyan gyógyszereket...

Miért kell olyan gyógyszereket felírni, amik nehezen beszerezhetőek?

Figyelt kérdés
Van egy orvosom, akinek rendre az a mániája, hogy a legújabb gyógyszereket írja fel, amik még elterjedve sincsenek Magyarországon, és még állami támogatás sincs rájuk (8000 forint 10 szem). Ma például azért nem tudom elkezdeni a gyógyszeres kezelésemet (csak kedden), mert egyszerűen nem kapható a gyógyszertárakban az a fajta gyógyszer, amit felírt, nekik is meg kell rendelniük. Ráadásul megyeszékhelyről van szó, nem kis faluról. Ilyen idiótaság miatt kell késleltetnem a kezelésemet. A gyógyszerész is megmondta, hogy nem érti, miért nem azt írja fel, ami el van terjedve, amit évek óta használnak a betegek. Ajánlott másikat helyette, aminek ugyanaz a hatóanyaga, olcsóbb is kb. 4000 forinttal, de recept nélkül nem tudom megvenni, úgyhogy várhatok hétfőig, mert már az orvos sem rendel.

2017. jún. 16. 14:21
 1/2 Mi közöd Tőle ***** válasza:

Gyógyszergyári lobbi végett. Kimegy a dokihoz a cég egy értékesítője, promotálja a termékeiket. Ha ezeket írja fel a betegeknek, akkor mehet továbbképzésre a Doki 2 hétre a maldív szigetekre. Új laptopot és autót kap. :D


Nyilván nem tudjuk mi az igazság, de ez 95%, hogy nem véletlen.


Miért kell gyógyszeres terápia, ha nem vagyok indiszkrét?

2017. jún. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Erre nagyon egyszerű a megoldás! Váltsál orvost! Nem gúnyolódásból mondom, komolyan gondolom. Én ezt tenném.
2017. jún. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!