Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen gyógyszereket érdemes...

Milyen gyógyszereket érdemes venni a házi patikába?

Figyelt kérdés
Minden háznáp kell lennie othon gyógyszsreknek ha hírtelen szükség lenne valamkre. Mik ezek?

#Házi-patika
2017. márc. 12. 08:31
 1/4 anonim ***** válasza:
fájdalom-lázcsillapító, görcsoldó, hányinger ellen. esetleg még voltaren(ez jó epegörcsre no-spával kombinálva és lumbágóra is). más hirtelenjében nem jut eszembe. talán még calcium és magnézium, ha vázizomgörcs is gyakori probléma. még allergiára lehet érdemes felkészülni, abból is vannak vény nélküli gyógyszerek, de szerintem azok csak a szezonálisakra jó. Egy komolyabb sokkos állapotban már inkább szteroid és adrenalin kell, de ezeket meg nem adják csak úgy ki.
2017. márc. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Láz és fájdalomcsillapítók alapok. Ezen felül hasznos ha van otthon hányinger elleni gyógyszer, calcium-magnézium szerintem elég ha pezsgőtablettában van. Illetve jó még ha van valamilyen savlekötő vagy gyomorbántalmakra való gyógyszer. Hashajtó és székletfogó sem foglal sok helyet, viszont ha kell, akkor nagyon szokott kelleni.

Ezeken felül amik nem szájon át alkalmazandó szerek, de fontosak, az a sebekre a Betadine és a kötszerek, illetve a különböző zúzódásokra való krémek.

2017. márc. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk ezek szoktak itthon kelleni. Ezen kívül esetleg vitaminok (C vitamin), főleg ha rendszeresen szed valaki, de ha nem, influenzás időszakokban is nagy segítséget nyújt, valamint orrcsepp is jó ha van a háznál.
2017. márc. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ithon anyáégnak 2 cipősdobozni gyógyszer van házi patikának. Ha elköltözők én nem szeretnék ennyi gyógyszert othon tartani.
2017. márc. 13. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!