Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magyar recept külföldön (vagy...

Magyar recept külföldön (vagy akár fordítva)?

Figyelt kérdés

[link]


Mindez nagyon szép így leírva, de valaki tudja, hogy a gyakorlatban is működik-e a dolog?

Én pl meg vagyok áldva egy olyan háziorvossal, aki egy szót se tud angolul, és mondjuk ez kapásból egy minimum lenne, na meg létezik az az angol-magyar kétnyelvű, szintén egységes Uniós nyomtatvány a gyógyszerek igazolására, azt meg azért nem hajlandó leigazolni (a jogszabály ellenére tehát), mert nem tud angolul.

Azért .,... az ember azt hinné, h orvos létére talán nem okoz gondot az angol alapszintű ismerete.


Viszont ha én egy magyarul megírt receptet kiviszek pl Portugáliába, mégis mit kezdenek vele? Vagy elfogadják azt amit mondok? Végül is a gyógyszernév látszik, azután hogy a "filmtabletta buborékcsomagolásban"-szerű dolgokat elfogadják-e tőlem, az jó kérdés (csak mert sokszor ez se mindegy ugye h ilyen-olyan tabletta vagy solutio vagy mégis mi, és egyre kevesebbszer írnak bármit latinul)


Szóval, akik utaznak sokat és van ebben gyakorlatuk, mi a tapasztalat?



2017. júl. 29. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Attol fugg mikor doktoralt a haziorvosod. Regebben nem kellett tudniuk angolul.
2017. júl. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
rendben, de és akkor ezért ne működjön a rendszer, mert ő nem tud angolul? azért ez nagyon durva ... ettől nekem még meg kell oldani vhogy a dolgot
2017. júl. 29. 16:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Kerdezd meg illetekes helyen, ne itt. Portugaliaban nem tudsz receptet iratni? problema hamar meg lenne oldva.
2017. júl. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

az illetékes ... kb ugyanez a színvonal, sőt én mutattam meg nekik h létezik ilyen EU-s irányelv, szabály stb, és csak néztek mint a moziban. szal van ám illetékes ...


amúgy fogalmam sincs így előre h tudok-e íratni, de pont ezt szeretném elkerülni ..

2017. júl. 29. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!