Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért van az, hogy itt Magyaro...

Miért van az, hogy itt Magyarországon mindenáron kitöltetik az emberrel a 3 napot a kórházban?

Figyelt kérdés

Máshol olvasni, hogy aznap hazajöhetett, este már kuengedték stb.

Itt meg, körülbelül minden csipcsup dologért bent tartanak 3 napot.


2017. júl. 30. 13:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert a kórház betegek után kapja a pénzt, a beteg által a kórházban eltöltött napok után. Ha nincs bent 3 napot legalább, akkor nem kap utána a kórház pénzt.
2017. júl. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mert tudják hogy itthon már csak azok az orvosok vannak akik nem kellenek nyugaton, és ők nagy eséllyel hagynak benne a páciensben rongyokat, szikét és egyebeket, ezért biztos ami biztos alapon kivárják a 3 napot mert ha rosszul lenne és nem oda kerülne vissza kiderülne a dolog és ügy lenne belőle, ha meg marad a kórházban és ott derül ki el tudják tussolni.
2017. júl. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hol élsz, mert nálunk ahogy végeznek, mehet a beteg. Szal, hol kell ottmaradni?
2017. júl. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem műtétről van szó. Akkor még meg is érteném.

De most ha te csak 1 éjszakát vagy ott, akkor nem fizet a TB utánad? Elég hihetetlenül hangzik.

Egyébként tényleg legalja a magyar egészségügy, úgy bánnak veled, mint egy kutyával. Erre az sem magyarázat, hogy keveset keresnek. Egyébként én ingyen dolgoztam gyakorlaton, mégis kedves voltam, mosolyogtam.

De a rendszer is egy nagy vicc.

2017. júl. 30. 14:08
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem a sürgősségiről beszélek, amikir bekötik a kezed és mehetsz.

Egyébként Zalaegerszeg. De ugyanez van a szülő nőkkel is, őket is bent tartják addig, ha semmi komplikáció nincs, akkor is.

2017. júl. 30. 14:10
 6/11 anonim ***** válasza:

1, buta városi legenda...

Akár papíron is ott lehet a beteg, miközben elengeded haza... pont annyit kapsz érte, és még az ebédjét is megeheti a nővér...


A napokban volt itt valaki, írtak fel neki kötszert, de nem váltotta ki, házi praktikákat keresett. HA elfertőződik a sebe, és mindenfelé elmeséli, senki nem őt fogja hibáztatni, hanem az őt kezelőket...

Ráadásul ebben a tetű országban a közlekedés is olyan, hogy neadjisten adódik valami, órák telnek el, mire néhány településről visszajutsz a kórházba, a hozzátartozódat nem engedik el szabira, hogy autóval hozzon-vigyen...


Zegen egyébként vannak 100% ágykihasználtság felett működő osztályok, pont azért, mert hazamész, csak papíron vagy ott, miközben a valóságban rég más fekszik a helyeden. Ez már akkor is úgy volt, mikor 10 éve eljöttem onnan.

2017. júl. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nálunk ok nélkül nem tartanak benn senkit. amúgy attól hogy nem történik komplikáció, még ki van merülve a szülő ember.
2017. júl. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"1, buta városi legenda...

Akár papíron is ott lehet a beteg, miközben elengeded haza."

Így van, ahogy mondod. Ha nincs olyan baja, akkor általában papíron van bent. És kórházi berkekből tudom, hogy ha valaki kórházi ellátásra szorul, amikor mondjuk műtétről van szó, vagy kezelésről, akkor legalább 3 napot bent kell maradnia, hogy pénzt kapjon utána a kórház. Nem mondom, hogy mindegyik kórháznál így van, de soknál igen. Szó se róla, nyilván az ellátását ugyanúgy állja a TB, csak betegek után kap pénzt a kórház, és ez csak úgy működik, ha legalább 3 napot bent van (akár papíron).

Nálunk pl. az óvoda volt ilyen, ahová a gyermekem járt. Úgy kapta az óvoda a támogatást, hogy a bent alvó gyerekek számától tették függővé. Tehát minél több gyerek aludt bent (akár ténylegesen, akár csak papíron), annál több pénzt kapott az óvoda. Direkt erre lobbiztak az óvónők, mikor szülői értekezlet volt.

2017. júl. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Most jobban utána kerestem és igaz, amit az első írt.

Olyan meg nincs, hogy papíron vagy ott. Ez a városi legenda. A zárót kiadják, azután nem papírozhatnak ott le semmit. Meg képzeld el, hogy valaki rosszul lesz az utcán, de papíron meg nővérkék még itt tartják. Szomorú,mégcsak az ötlet is.

[link]

2017. júl. 30. 14:29
 10/11 anonim ***** válasza:

"Olyan meg nincs, hogy papíron vagy ott. "

Hidd el, hogy van ilyen. Saját tapasztalat. Jó, persze, nem arról van szó, hogy olyan bajod van, akkor csak úgy hazaengednek. De pl. van olyan, hogy kivizsgálásokra van szükség, amit elvégeznek több napon egyszerre, ha bent fekszel a kórházba. Míg ha nem lennél bent fekvő, akkor ugye mindenhová időpontot kell kérni és az ugye több hónap. Én ilyenekre gondoltam. Tehát nem olyan rossz az állapotod, hogy állandó orvosi felügyeletet igényelsz, de van bajod, amit meg ki kell vizsgálni és ilyenkor felvesznek bent fekvőként, de megteheted, hogy naponta bejársz a vizsgálatokra, de otthon alszol.

Vagy pl. kezelésekre bejársz nap, mint nap. Amikor kismamaként bent feküdtem a kórházban, akkor is volt más bent fekvő kismama, aki helybéli lakos volt, őket is simán hazaengedték hétvégére, ha gond volt, akkor meg bementek. Közben természetesen papíron bent feküdtem hétvégén is.

Szóval nagyon is létező dolog.

2017. júl. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!