Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nem vagyok Budapesten...

Ha nem vagyok Budapesten bejelentve, de életvitelszerűen itt élek, akkor el kell látnia a kerületi gondozónak? Hova fordulhatok?

Figyelt kérdés
Ezzel sose volt problémám egyébként, minden szakorvos ellátott eddig. Most fontos lenne pszichiáterhez mennem, de egyszerűen sehol senki nem fogad. Ilyenkor el kell látniuk? Ez az ő döntésük? Hogy működik hivatalosan? Eddig mások miért láttak el akkor?

2017. aug. 1. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha fizetve van a TB-d az orszag barmely pontjan ellatnak. Pszichiater nem tudom , hogy mukodik , ismerosomet haziorvos kuldte es fogadtak.
2017. aug. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én sem ide vagyok bejeletve, akkoriban a XIV. kerületben laktam. Egyszer egész éjjel fájt a szívem körüli rész, nem akartam megvárni, hogy valami bajom legyen, igazából mentőt nem akartam hívni, mert annyira nem éreztem nagy bajt, csak azért mégis ijesztő volt. Elmentem a kerületi ügyeletre, ami ott a Zugló vasútállomásnál volt, nem szóltak egy szót se amiatt, hogy nem itt van a lakcímem, elláttak, csináltak EKG-t. Nem tudom, máshol ez hogy van, lehet, hogy az ügyelet kicsit másabb, mint a pszichiátria, de ott ellátnak lakcímtől függetlenül.
2017. aug. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! igen, ügyeleten, sürgősségin el kell látniuk. csak mivel nem meztelenül rohangálok az utcán vagy mert nincsenek felvágva az ereim éppen, nem igazán tudok így bejutni...
2017. aug. 1. 12:03
 4/6 szenes43 ***** válasza:

Budapesten is a pszichiátriai gondozóknak,rendelőknek elsősorban a lakóhely szerinti ellátási kötelezettségüknek kell eleget tenniük. Én sem megyek Budára hanem a kerületi gondozóba és ott fogadnak.

Iszonyúan sok a mentálisan sérült páciens tehát nem valószínű hogy az én pszichiáterem mosolyogva fogad Nyíregyházáról egy pácienst. Nekünk is többet kellene várni ugye akik itt lakunk s nem Nyíregyházán.

2017. aug. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen, sok a beteg. viszont mivel vidéken nincs munkalehetőségem és itt dolgozom, a munkám miatt haza sem tudok járni, a bérbeadóm meg nem akarja hogy bejelentsem magam az albérletbe, ezért sajnos nem tudok mást csinálni. rengetegen vannak ezzel így sajnos. nekem az a furcsa hogy minden más orvoshoz ide járok, és soha senki nem küldött el mert tudják hogy mi van, sok ilyennel találkoztak. a pszichiátriai gondozók meg sorban elküldenek... ez érdekes azért.
2017. aug. 2. 08:48
 6/6 A kérdező kommentje:

még valami!közben kaptam segítséget. ha esetleg másnak szüksége lenne még erre a későbbiekben. ha rákerestek arra hogy Területi Ellátási Kötelezettség, akkor az ÁNTSZ-nek a honlapján (van fekvő-

meg járóbeteg is) meg tudjátok nézni hogy hol kötelesek ellátni titeket, ha ilyen van. mert pl attól hogy vidéki vagyok engem is pár budapesti kórháznak pl el kell látnia meg egyes beteggondozóknak is.

remélem ez segítség valakinek:D

2017. aug. 2. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!