Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sürgis orvos van itt? Szeretné...

Sürgis orvos van itt? Szeretnék a munkáról kérdezni!

Figyelt kérdés
Orvosira járok, és nagyon érdekel a sürgősségi ellátás. Szoktam néha bemenni az osztályra is, hogy tanuljak, tapasztaljak dolgokat. Azt viszont nem tudom megítélni, hogy az orvosok szerint milyen ott dolgozni. Fáradtak, sok a dolguk, de valamiért mégis ott vannak. Úgy érzem, ezt túl személyes lenne ott megkérdezni. Egy elejtett megjegyzésből megtudtam, hogy az egészségügyön belül kifejezetten jónak számít a sürgis ápolók fizetése, akkor az orvosoké is? Másik kérdésem, hogy milyen a sürgis orvosok megítélése az orvos társadalomban? Akár kívülálló orvosokként is, mit gondoltok? Olyasmire gondolok, hogy vannak bizonyos ágazatok, amikre azt mondják, nem is igazi orvosok... legyintés megy csak... na ilyen szinten mi az általános vélemény erről az osztályról? Érdekelnének a vélemények.

2017. aug. 29. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Fizetés olyan-amilyen, de egügyben hol kapsz normális fizut?! Oda hivatásként megy az ember :)


Eléggé átfogó ismereteik vannak kb mindenről, szerintem a legjobb, pont azért, mert "változatos", viszont tény, hogy gyomor néha kell hozzá, meg kötélidegek :)

2017. aug. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És nem gondolod olyannak, hogy mindenhez ért, de csak egy kicsit?
2017. aug. 29. 10:53
 3/11 anonim ***** válasza:
35%

Az orvosok oldaláról nem tudok mit mondani, de volt "szerencsém" többször is sürgősségin kikötni. Na, ez minden, csak nem sürgősség. Rengeteg a beteg, volt, hogy több, mint fél napot vártam, mire rám néztek, de egész éjjel fenn voltam és közel a nővérpulthoz, órákig traccsoltak és nevetgéltek, miközben én összehánytam az ágyat is, amire felraktak. Hallottam ahogy rajtam röhögnek éjjel, hogy majd a reggelesek foglalkoznak velem. Éjjel 3-tól másnap késő délutánig dekkoltam, mire megvizsgáltak és mentőt kértek a továbbszállításhoz.

Másik esetben kb. este 6-tól másnap reggel 6-ig ültem, ezalatt igaz, hárman is megvizsgáltak, de a mentő csak akkor érkezett.

Nem akarok általánosítani, a dolgozók nagy része biztosan becsületesen gürizik, találkoztam ilyen nővérrel, aki nagyon rendes volt velem.

A probléma az, hogy ezt nem szerencsés "sürgősséginek" nevezni, mert a beteg azt hiszi, hogy rögtön ellátják. Hát, ez nem így van, fél nap a minimum, mire történik valami.

2017. aug. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó válaszoló!

Az embereknek az sbo azt sugallja magáról, hogy bemész és ellátnak. Azonban van a triage rendszer, amiben osztályozzák a betegeket az állapotuk alapján. Pl. Hogyha valaki T1-et kap, akkor az életveszélyes, azonnali ellátást kell kapnia. Mivel sok a beteg, kevés az orvos, ezért muszáj egy ilyen rendszerben osztályozni a betegeket.

2017. aug. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Igen, a rendszert most már én is ismerem, azzal a hozzáállással volt gondom, amit leírtam. Nem állítom, hogy ez a jellemző, ahogy írtam is példát, de sajnos több rossz tapasztalatom volt a sürgősségin, úgyhogy ha nekem azt mondják, hogy SBO, már csak arra tudok gondolni, hogy jaj, csak azt ne.
2017. aug. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Fura, én a sürgősségiről már gyerekként arra asszociáltam, hogy ha valami nagyon nagy kebasz van és odáig eljut az ember, akkor ott már tuti nem hagyják meghalni :D Lehet, hogy ott vársz órákig, de legalább van a közelben orvos.


Amúgy én orvostanhallgató vagyok, és nem az oxiológiáról, hanem inkább ortopéd-traumatológiáról van tapasztalatom.

De a kettő alapjaiban hasonlít, csak traumára inkább a vázrendszer károsodásával kerül az ember, sima SBO-ra meg minden mással. Ami baleseti sürgősségire igaz, és szerintem oxira is:

- változatos, pörgős munka. Értelemszerűen kell egyfajta megszállottság és heroikus beütés, hogy az ember ezt szeresse

- a társszakmák által lenézett ágak ezek. Régen nem értettem, hogy miért (a balesetis szakorvosok mondták), most már kezdem érteni (bár nem értek egyet).

Egyrészt a orttraumásonak olyan átfogó tudásuk nincsen. Ők csak összerakják valamennyire a beteget ( jó esetben teljesen meg tudják gyógyítani), de minden más dolgot a megfelelő szakorvos intéz (pl. belgyógyász jár át a mozgásszervi osztályra átnézni, hogy amúgy belgyógyászatilag rendben vannak-e).

Másrészt henteseknek gondolják őket, legalábbis én még belgyógyászt nem hallottam elismerőleg beszélni traumásról. A sebészeket sem szeretik, de a tramuásokat egyenesen semmibe nézik, dilettánsoknak hiszik őket.

Az oxiológiát sem tartják sokra, mivel ők is a szakma tűzoltói, de igazán elmélyült tapasztalataik nincsenek egy-egy szakterületet illetően sem. Jó esetben felismerik, mi a beteg baja, ha SOS be kell avatkozni, megteszik, aztán küldik tovább az illetékeseknek.


Amiért az orvosok (és a többi dolgozó) szeretnek itt dolgozni:

- iszonyat jó a légkör, általában nagyon jó a csapatmunka. Általában igaz, hogy ahol pörgés van, gyorsan kell dolgozni, ott muszáj összehangolódni, nincs idő arra, hogy a másikat b*szogasd keverd a sz*rt (jó, ilyen mindenhol van, de nem mindegy, hogy milyen mértékben van jelen). Én voltam már egy oxin, két balesetiben (mindhárom hely nívós kórházban volt), és nagyon-nagyon jó volt a csapatban lenni. A megterhelő munka ellenére állandóan ment a poénkodás, általában nagyon jófejek voltak egymással az emberek.

Nem jellemző az ezen szakterületen dolgozókra a nagyképűség sem, nem úgy, mint egyes specializálódott szakmákban. Legalábbis velem, mint hallgatóval sosem bunkóztak, míg ezt sok belgyógyászról és más sebészekről nem mondhatom el.

- érzed, hogy fontos dolgot csinálsz. Nem az van, hogy bejön a 85 éves nőbeteg, mert két hete nem szedi a gyógyszereit és elszállt a vérnyomása meg a cukra. Mert az átlag belgyógyászati beteg átlag osztályon ilyen (tudom, mert ápoló vagyok belgyógyászaton).

Hanem sürgős, sokszor életveszélyes problémákkal érkeznek a betegek, gyors beavatkozásra van szükség, és általában az eredmény is gyorsan elkezd látszódni. Nagyon hálás tud lenni, mind a beteg, mind a hozzátartozó részéről (na nem mindig :/ )

Az ember nagyon könnyen munkaholista lesz, ha sürgősségin dolgozik.

Nagyjából ennyi jutott most eszembe. Én ilyenekre lazán rákérdeztem amúgy, nem tartottam személyesnek :) A zsebükben viszont nem turkáltam

2017. aug. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Még annyi szubjektív véleményt fűznék hozzá, hogy szerintem azért is jók ezek a szakmák, mert a férfiak vannak többségben :) Velük egyszerűbb jól kijönni, mint nőkkel (legalábbis nekem, én is az vagyok).

Ahol sok a nő, ott több az áskálódás.

2017. aug. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6-7es, gondolom ugyanaz az ember írta, köszönöm, nagyon jól kifejtetted. Én is hasonlót érzek a belgyógyászokkal kapcsolatban, gyakokon nem tudnak elismerően nyilatkozni senkiről. Talán nem is kell ezzel foglalkozni. A belgyóval pont ez a 85éves nőbeteges példa a bajom, amit leírtál. Szóval köszi az átfogó véleményt. Ilyenekre lennék kíváncsi, és nem a sürgi szidására! Amikor bent vagyok, látom, hogy a dokik egy percre nem ülnek le, csak ha vizsgálatkérőt nyomtatnak. Aki nem sürgős eset, az kénytelen várni, mivel általában a hátsó bejáraton keresztül, amit a páciensek nem látnak, folyamatosan jönnek a mentősök a kritikus betegekkel.
2017. aug. 31. 08:37
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 6-7 is én voltam.

Hányadéves vagy, és hogy jött a képbe az oxi nálad? :)

Amúgy nem nyilatkoztam a belgyógyászokról sehogy, csak leírtam a tapasztalataimat azzal kapcsolatban, hogy ők sokszor hogy látják a sürgősségin dolgozókat.

Amúgy sok jófej és okos belgyógyásszal találkoztam már, szóval őket sem kell lehurrogni :) Alapból én is belgyógyászati beállítottságú vagyok, mert magát a (differenciál)diagnosztikát és a kardiológiát imádom, csak az a gond, hogy a betegek 85%-a rutinbajjal jön. Unalmas.

2017. aug. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most leszek negyedéves és valahogy ide sodródtam, mert szeretem a határozottságot, a kemény munkát, a feszített tempót és higgadt maradok vészhelyzetekben is, ezt volt már alkalmam kipróbálni (sajnos és szerencsére). A belgyó nyári gyak nem tetszett annyira, mert csak egy azaz EGY beteg volt, akinél a DDX egyáltalán szükséges volt, egy negyvenes pasi került be nem mindennapi problémával. A többieket mind tudta a doki rutinból. Amúgy az életmentéshez és a hirtelen beavatkozásokhoz is érteni kell, nem biztos, hogy a belgyógyászok (vagy mások) ebben jók lennének, hiszen máshoz értenek.
2017. aug. 31. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!