Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Létezik ilyen műtét? Vagy...

Létezik ilyen műtét? Vagy hülyeség?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy könyvet írni, de szeretném megtudni, van e ilyen,vagy hülyeség.

A sztori annyi röviden, hogy a lány autóbalesetet szenved, eltöri a hátát, bal lábát, jobb kezét, és nyakát. Felépül, de a csuklóját és az ujját nem tudja mozgatni. Olvastam, vannak különböző segítő eszközök, létezik,hogy valakinek ezek nem használnak? A sztori szerint nála semmi nem használ, ezért 18 évesen eldönti,hogy levágattja a kézfejét, és rkbotkezet műttet bele. Ezt tudja is használni, de szerelmes lesz, és szégyelli a kezét(mindig kesztyűt hord) egy nap megtudja,hogy van egy új fajta robotkézfej, amivel érezni is tudja a tárgyakat, de rendkívül drága. A szerelmének ezért elmondja,hogy robotkeze van, és szeretne pénzt kérni. A műtét negvan, de aztán kiderül,hogy még a balesetben annyira sérült az agya,hogy nem használhat soha többé semmilyen robot kezet.

Nem ilyeneket szoktam írni, általában olyanokat,amik valóságban is megtörténhetnek. Létezhet ilyen, vagy ez teljese , 100%-ig hihetetlen?



2017. aug. 31. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Komoly arc vagy.:) Az a baj, hogy ha a csaj eltöri a nyakát, akkor halott. És itt véget is ér a történet.
2017. aug. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Láttam valamelyik tévéműsorban ilyen robotkezet, de a történeted elég érdekes... :D
2017. aug. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyat, aki eltörte a nyakát autóbalesetben, és túlélte. A nyugdíjas anyukája pelenkázza és eteti, mert elég durván lebénult.
2017. aug. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legjobban az tetszik, hogy eltöri a hátát (azt meg hogy kell? :-D), meg a nyakát (=halál), meg a kezét, de csak a keze nem épül fel :-))) És 1 csuklómozgatas és ujjmozgatás hianya miatt le is vágatja az egesz kezet, amivel érez :-)))

Hallod, bocs hogy ezt mondom de ez ugy baromság ahogy van. És igen van olyan h 1 ideg sérül és nem érzed az ujjad, vagy nem úgy mozog a törés miatt, de hogy a csuklód abszolut nem mozog de 4 ujjad igen, na arról se hallott sztem még az orvostudomany :-)))

2017. aug. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Te mit szívsz? Mert akkor abból én is kérek:)


Egy gerinc törés (eltöri a hátát???) után valószínűleg nem az lesz a legnagyobb baja, hogy nem mozognak az ujjai, hanem az esetek jelentős részében lebénul. A nyaktörés szintén nagyon nagy halálozási aránnyal rendelkezik. A való életben egy ilyen politraumatizált sérült esetén kb. annak örül mindenki, hogy egyáltalán élve ki lehet szedni a roncsból. A sérülések elhelyezkedése alapján annyira jelentős a károsodás, hogy nemhogy a csuklóját és az újjait, nem fogja tudni mozgatni de még az is kétséges, hogy a szemének mozgatásán kívül bármilyen mozgásra önállóan képes lenne. Azok az esetek ahol sikerül egy ilyen sérültet egészben kivenni a roncsból és úgy "meggyógyítani", hogy életben maradjon, ne legyen jelentős agyi károsodás, és a szemén kívül bármit tudjon mozgatni kb. orvosi csoda, és a helyszíni ellátást végzők emberfeletti teljesítménye.


A történet második fele összevetve az előzőekkel: "A műtét negvan, de aztán kiderül,hogy még a balesetben annyira sérült az agya,hogy nem használhat soha többé semmilyen robot kezet." ez nagyon nem így működik. Eleve ha ennyire sérült az agya (ld. korábban) akkor már az első robotkeze sem működött volna, illetve ha fenáll ez a veszély nem végzik el a műtétet.



A dolog műszaki része: az elérhető többé kevésbé funkcionális kéz protézisek levehetőek, azaz megmarad a csonk és arra huzzá rá a protézist mint egy kesztyűt, és ha megnézed a vonatkozó irodalmat elég élethűek készíthetőek.

2017. aug. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát, nagyon szépen köszönöm a válaszokat :D

Akkor úgy jobb a történet,hogy nem töri el a nyakát és a gerincét?

Egyébként nem az egész kezét vágatná le,hanem csak a csuklóját.

És igen, attól tartottam, hogy utólag nem derülhet ki,hogy nem használhat robotkezet.

De a nyak és hát törés nélkül reálisabb a sztori? Meg nem raknám bele az utolsó csavart,hogy soha többé nem használhat robotkezet.

2017. szept. 1. 04:42
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Akkor sincs olyan, hogy fixen beépítik a protézist. Az mindig levehető, mert tudni kell javítani. Egyedül a szív az amikor a műszivet beültetik.
2017. szept. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
"...nem az egész kezét vágatná le, csak a csuklóját" Ne már haver. A kéz a csukló után következik, amire te gondolsz az a kar. Nem bántani akarlak, de szerintem ne orvosi témájú könyvet írj.
2017. szept. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
42%
Sztem ne akarj semmit irni mert ki olvasna el rajtad kivul? 😯😂😂
2017. szept. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Érdekes koncepció, szerintem nyugodtan írhatsz ilyenről függetlenül attól, hogy létezik-e ilyen műtét vagy sem.
2017. szept. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!