Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Anyajegy eltávolítását követőe...

Anyajegy eltávolítását követően meddig nem érheti víz a heget, és meddig kell leragasztani?

Figyelt kérdés

5 napja műtöttek, ma voltam kötözésen. Még azért eléggé húzódik meg viszket, 1 hét múlva lesz a varratszedés.

Az orvos azt mondta, hogy most már ne ragasszam le, lehetőleg mossam minél gyakrabban, érje víz. Megkérdeztem, hogy ajánlott-e kenni hegkezelővel (egy ismerősömnek az orvos Bioderma Cicabio 50+-t ajánlott), azt mondta ne kenegessem semmivel.

Nekem ez olyan fura... Egyrészt mindenhol azt olvasom h varratszedésig legyen lefedve a seb, és ne érje víz. Másrészt hegkezelő krémet és fényvédést elég sokan ajánlanak. Arcomon volt am a műtét.



2017. aug. 30. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a negyediket szedték le múlt héten, de soha nem hívtak vissza kötözésre. Mit csináltak a kötözésen, amit te otthon nem tudsz?

Az én varratomat hétfőn veszik ki, illetve előző héten hétfőn volt a műtét (2 hét után lesz a varratszedés). Az én sebészem azt szokta mondani, hogy már 1 nap után zuhanyozhatok óvatosan, nyilván ne dörzsöljem szivaccsal de víz már érheti, aztán óvatosan leitatni róla és steril tapasz + alá vékonyan Betadine (én mindig Cosmopor E tapaszt veszek rá, kb. 65 forint darabja és sok méretben van, arcon gondolom nem nagy a vágás). Szóval 5 nap után nyugodtan érje víz, bár meg kell, hogy mondjam, én mindig megvártam vele a varratszedést, sőt, még utána pár napot is, nehogy kárt tegyek benne véletlenül. Hegkezelőt szerintem bőven ráérsz a varratszedés után használni rá, nekem nem feltűnő helyeken voltak így ezekről a termékekről nem tudok nyilatkozni. Én varratszedésig meg utána pár napig szoktam ragasztani, úgy érzem "biztonságban" a heget.

2017. aug. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hát nem tudom, ránézett a sebre, hogy szépen gyógyul-e.

Közben utánanéztem a dolgoknak egy amerikai sebészettel foglalkozó oldalon. Szappanos vízzel tényleg lehet mosni (ajánlott is napi 2x), betadine-t és alkoholos fertőtlenítőt az 5. nap után nem ajánlana, mert gátolja az új sejtek képződését is, lefedni viszont ajánlott varratszedésig.

Sajnos az izzadaágra mindenhol azt írják,hogy varratszedésig ne érje a heget, pedig már nagyon mozoghatnékomvan. :/ köszi amúgy, hogy válaszoltál :)

2017. aug. 31. 19:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Hm, különös, hogy az 5. nap után nem ajánlja a beatine-t. Bár én mindig csak a környékét kenem be vékonyan, még akkor is, ha steril a tapasz a biztonság kedvéért. Az izzadtságról annyit, hogy az egyik a tenyeremen volt, a másik a mellem alatt, a mostani pedig a hátamon, ráadásul mindet nyáron szedettem le így vastagon izzadtam végig... Szegények :) De szerencsére mindegyikük begyógyult szépen. Mozgáskor is vigyázz rá azért, még akkor is, ha az arcodon van (ahogy magamat ismerem, biztos sikerülne valahogy kárt tennem benne... :D )
2017. szept. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xp ali ***** válasza:
A későbbi olvasóknak: Nekem tegenap szedtek varratot a nyakamból, előlről, 5 nappal a műtét után. A doki jól lecseszett, hogy minek van bekötve. Ő mondta, hogy 2 nap után vegyem le a tapaszt és ne kötözgessem. Az assisztens mást mondott, mikor visszahívtam őket, ezért volt bekötve. És elvileg már 2 nap múlva érhette volna víz is. Csak áztatni nem szabad, meg fel kell róla zuhanyzás után óvatosan itatni a vizet. Szóval tényleg így kell. Persze nem iparterületi bontáson flexelek, vagy szenet lapátolok nap közben; gondolom ez is számít. A napot kerülni kell, azt mondták, vagy majd kenegetni, ha mégsem sikerül.
2019. júl. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló vagyok. És most is anyajegyleszedés után vagyok. :D

Én most is tapasztom, 2 hétig, azaz varratszedésig, naponta cserélem. Most a térdemen van, rossz belegondolni, hogy beleakadna ne adj isten a nadrágba, vagy az ágyneműbe...

2019. júl. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!