Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A barátnőm mesélte, hogy most...

A barátnőm mesélte, hogy most született meg a húga, de császármetszésnél megvágták a baba arcát! Mit lehet ilyen esetben tenni? Lehet-e perelni?

Figyelt kérdés
Szörnyű! ilyet szerintem nem lehet szó nélkül hagyni!!! Annyit nem mondtak az anyukának,hogy bocs! :( :( :(
2008. okt. 20. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Egy fontos dolgot kéne megérteni: a műtétek, akár az olyan rutinok is, mint a császár, kockázattal járnak. Az orvos is csak ember, ezt el kell fogadni. (mondom mindezt úgy, hogy énis műhiba áldozata voltam, és nem pereltem)

Azt meg ugye, hogy bocs, pont azért nem mondják már az orvosok, mert egy per esetén nem hangzik jól. Úgy is mondhatnám, h a kedves betegek harcolták ki maguknak ezt az udvariatlan bánásmódot.


Amúgy akkor lehet perelni, ha be tudod bizonyítani, hogy az orvos egézségügyi vagy elmeállapota nem volt alkalmas arra, hogy műtsön. Egyébként nemsok esélyt látok, pláne, ha "csak" megvágta az arcát, de súlyos sérülést nem okozott.

2008. okt. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm.És ez a magyarázat is érthető,de az a tudat,hogy ez a "hiba" az egész életét végígkíséri majd szegény csöppségnek! Joggal háborított fel! Ők vannak értünk és nem fordítva! Tehát ha vállalták figyeljenek is oda és mindegy hogy gyermekről vagy felnőttről van szó.Nekem is van gyermekem és már most összeszorul a gyomrom ha belegondolok hogy rutin műtétbe is haltak már bele... Mit gondolnak,miért félti jópár szülő a gyermekét még a védőoltásoktól is??? Szövődmények stb. ...
2008. okt. 20. 19:56
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Elmesélek neked valamit. Szörnyű baleset tanúja voltam nemrég, egy száguldó barom miatt felsodródott egy autó a járdára és elgázolt egy gyereket. A lábát amputálni kellett, mert állítólag mikor a mentősök megemelték akkor szakadt le... :S

Soha senki nem hibáztatta őket, mert emberek, és mellesleg nincs akkora szaktudásunk, hogy megkérdőjelezzük, amit tettek az hiba. Az orvosok, a mentősök mindig elbújhatnak a mögé a válasz mögé, hogy "ha nem így tesszük, kockáztatjuk hogy belehal".

Szörnyű dolog, de él, nem lesz fogyatékos, és még ha kislány is akkor is "csak" forradás marad utána, ami kamaszként lehet alig fog látszani, vagy ki tudja még a szexepile is lehet.


Még valami: egy orvos soha nem fogja azt mondani, h bocs... Neki mi csak munkaeszközök vagyunk érzelmet nem táplál (se sajnálat, sem együttérzés), mint az asztalosnak a fenyő, durván hangzik, de ő se megy ki elnézést kérni a mókusoktól az erdőbe...

2008. okt. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
67%
Szerintem érdemesebb egy ügyvédet megkérdezni!költséges,de biztosabb választ tud adni!
2008. okt. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hat persze hogy fel KELL jelenteni, de minel elobb, nehogy keson legyen!

Mennyiert vezette le a szulest?!

Vannak am a betegnek is JOGAI!!!

Doki neve, hol szuletett a szegeny kicsi draga?

Tudsz valamit irj, erdekel! Es jelentsetek fel, meg szep!

2008. okt. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A doki nevét nem tudom,Szegeden született a csöppség! Szerintem nem volt fogadott orvos(általában akkor nem törődnek kellőképpen a betegekkel tisztelet a kivételnek)Sajna csak annyit tudok amennyit fent említettem.Persze ők is emberek de engem is rosszul említett volna,ha ilyen történik velem.A feljelentés sokat nemold meg,de hátha legközelebb óvatos lesz a doki...
2008. okt. 29. 11:02
 7/7 anonim ***** válasza:
nem megyek Szegedre szülni...
2008. nov. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!