Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit lehet abban az esetben...

Mit lehet abban az esetben tenni ha gyermekünk valószínűleg követ nyelt le? (2éves baba)

Figyelt kérdés
2011. júl. 3. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:

első: Te nem vagy százas!!


Szerintem először is vidd orvoshoz, amilyen gyorsan csak tudod!! Ott szerintem benéznek a kis hasába.. Ebbe már nem tudok segíteni hogy mit csinálnak, de te mindenképp vidd el az orvoshoz.. Szerintem ne várj holnapig..

2011. júl. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Gyorsan vidd el kórházba, ott csinálnak egy rtg-t, aztán többet majd azután mondanak.

Mostohaöcsém kiskorában egy fémgolyót nyelt le. Sürgősségi, röntgen, aztán kakival kijött később.

2011. júl. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Hát ha van madár a felmenői között, akkor valszeg a zúzájában lesz.

Egyéb esetben ha le tudta nyelni, akkor valószínűleg csak egy kis kavics, ami nem sért fel semmit. Valószínűleg holnap-holnapután viszontlátod a követ.

A legnagyobb kockázat max egy hasmenéses nyavalya, ha olyan valami volt a kövön, de sztem annyi kosztól senkinek semmi baja nem lesz, ennél durvább dolgokkal is találkoztam kiskoromban és sose lett semmi bajom. :D

2011. júl. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Valszeg kesztülmegy, csak röntgen, mert nem tud szólni, ha baj van.
2011. júl. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Én csak azt szeretném tudni, hogy ilyenkor miért nem a házi gyerekorvost kérdezik meg? Tucatjával vannak a neten ilyen kérdések, hihetetlen. A gyerek meg közben esetleg bélcsavarodást kap...
2011. júl. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

A család szerint én egyszer hasonló korúan kb 4 marék kavicsot nyomtam le a torkomon, mire odaértek...

Kijött, ahogy illik, nem lett bajom;)

2011. júl. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Elsa ***** válasza:
Nagyot koppan majd a biliben. És akkor nem kell megijedni :) Ennyi :)
2011. júl. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Orvoshoz vele!
2011. júl. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Combi27 ***** válasza:
csak arra vigyázz hogy nehogy összetörje a vécécsészét ha kijön...HA nem volt fertőző baktérium a kövön semmi baja nem lesz.Ha orvoshoz viszed max azt mondja hogyha belázasodik vagy hányás-hasmenés lesz akkor vidd vissza..
2011. júl. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha 2cm-nél kissebb volt(gondolom, mert különben nem biztos hogy lement volna) akkor biztosan kijön. Egy RTG azért nem árt, hogy tudjuk hol van. A gyomorban, vagy a belekben. Ha a gyomorból már átjutott a belekbe, akkor igen nagy valószínűséggel(99,9%)kikakilja. Ha a RTG pozitív, azaz látszik rajta a kőárnyék, akkor várni szoktunk 3 hetet, utána kontroll RTG ha nem jött volna ki, azaz a kakiban nem találtátok volna meg. Addig is kakitúrás, és magas rosttartalmú ételek fogyasztása. (egy gyerekorvos)

A bélcsavarodástól meg nem kell tartani.

2011. júl. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!