Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Normális, hogy epilepsziás...

Normális, hogy epilepsziás embert zártosztályra akarnak tenni?

Figyelt kérdés

Kevert epilepsziarol van szo, emiatt kezelik pszichiátrián, rohamai nagyrészt psziches eredetuek, peldaul veszekedés utan jelentkeznek es hasonlo helyzetekben

(Infúziós kezelést kap)

Kisrohamos, elájul, kb 10 másodpercig "dobálja" a kezeit es lábait es utana teljesen jol van.

Normális, hogy emiatt zártosztályra akarnak tenni egy embert?

Mármint az epilepsziát leszámítva teljesen egészséges mentálisan es nem általánosítani vagy Isten ments ítélkezni akarok, de ott mas jellegű súlyos mentális beteg emberek vannak.

Elore is koszonom a válaszokat!



2017. szept. 24. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól, hogy más téren mentálisan egészséges, írtad, hogy pszichés alapon jön ki nála. Ha nem az idegrendszerével, meg az agyával van baj, nem fogják neurológiára utalni, mert ott érdemben nem tudnak vele mit kezdeni. Azt a pszichés blokkot csak a pszichiátrián tudják feloldani, gyógyszerrel kezelni.
2017. szept. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, de szerintem normális, mivel ahogy leírtad, a rohamai pszichés eredetűek. A nyílt osztályon lévők terápiákra járkálnak, esetenként a kórház területén kívülre is. Az ismerősödet/családtagodat nem engednék el ilyesmire. Én is a zárton voltam, csak nyugtató elvonással. Semmilyen komoly mentális betegségem nincs, nem voltam/vagyok sem ön, sem közveszélyes. Azt mondták, hogy a saját érdekemben zártak be, mivel lehetnek rohamaim, ájulások, stb.
2017. szept. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Kisrohamos, elájul, kb 10 másodpercig "dobálja" a kezeit es lábait es utana teljesen jol van."


Úgy tűnik nekem, hogy ez nem epilepszia, hanem epileptiform, de hisztériás (pszichés) rosszullét. Az epilepsziás egyik nagyon fontos jellemzője, hogy utána a beteg nincs "jól", hanem fél-egy óráig azt sem tudja, hogy van... EEG-je mit mutat a "rohamok" alatt?


Nekem erősen úgy tűnik, hogy jó helyen van a pszichiátrián.

2017. szept. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Nem a pszichiátriával van gond, hanem a zarttal, nagyon érzékeny es empatikus ember vagy nem is tudom mi a jo jelző, de a lenyeg, hogy rettentoen megviseli lelkileg az ottlet magán az osztályon is, depresszív lesz

Azert állok méltatlanul ehhez az egészhez, mert ezelőtt is O volt az, aki rettegett a szobatarsatol, mert az olyan állapotban volt a nyílt osztályon es most is vannak hasonlo betegek.

Bizonyitottan epilepszias, le van szazalekolva. Ahogy irtam, kevert epilepsziarol van szo, vannak nagyobb rohamai is es a "teljesen jol van"-t eltúloztam, elnezest

Az utobbi időkben a végtag merevedes volt nagyon gyakori nála, ezert is feküdt be

Regen mas városban kezeltek neurológian, ott teljesen eredményesen, csak sajnos megszűnt az osztaly. Konkrét eredményeket sajnos nem tudok.

2017. szept. 24. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!