Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ti hogyan oldanátok meg ezt a...

Ti hogyan oldanátok meg ezt a helyzetet új háziorvossal (táppénzes papír)?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Háziorvosokkal és táppénzzel kapcsolatos kérdésem lenne, mert hiába kutatom az internetet, más és más az infó, illetve elég beteg vagyok, gondolkodni sem tudok nagyon most, ezért szükségem lenne a segítségetekre :) Nos, én nemrég Kecskemétről Pestre költöztem, a háziorvosom kecskeméti. Ma nem mentem dolgozni, mert begyulladt a hólyagom (egyelőre csak hőemelkedésem van, de a hólyagom iszonyatosan fáj), így elmentem a legközelebbi orvosi rendelőbe. Leültem a rendelő ajtajával szembe, erre jól lehurrogtak, hogy mit képzelek, várjam ki a soromat, pedig én csak meg akartam volna kérdezni, hogy a doktornő fel tud e venni magához, ne várjak hiába. Két óra várakozás után persze közölték velem, hogy a címem alapján másik orvoshoz tartozom, aki már csak holnap rendel (ha megkérdezhettem volna, akkor oda is eljutottam volna). Gyógyszert kaptam, de táppénzes papírt nem. Most attól tartok, hogy holnap elmegyek a megadott orvoshoz, és ő is el fog hajtani a búsba, ha megmondom neki, hogy vegyen is fel magához illetve visszamenőleg adjon nekem táppénzes papírt (egyszer már jártam így, sőt akkor az orvos még az ellátást is megtagadta)… Akinél most voltam, ő azt mondta, hogy kell hogy adjon visszamenőlegesen, de én az előző rossz tapasztalat alapján nem vagyok ebben biztos, hogy oda kellene-e menjek… Plusz férfi az orvos, az ilyen nyavalyáimat ódzkodom férfival megosztani… Valaki kérem világosítson fel, én úgy tudtam szabad orvosválasztás van, nincs már ez, h cím alapján, hanem aki fogad...

Az a baj, hogy elmennék vissza Kecskemétre a háziorvosomhoz, de úgy emlékszem, ő sem ad visszamenőlegesen táppénzt (d.e. rendelt, nem tudok neki telefonálni), és így fájósan nem érné meg az út.

Ti mit tennétek a helyemben? :/

Még az jutott eszembe, hogy elmegyek magánorvoshoz, ő gondolom pénzért „szívesebben” ad visszamenőlegesen táppénzt nekem.

Hogy tetézzem, kivenném én szabinak ezeket a napokat, de szabim sincs…. Ha fizetés nélküli szabinak veszem ki, akkor is kell igazolás, hogy miért voltam távol, nem? Nagy cég vagyunk, az ilyen dolgokat nagyon szigorúan veszik.

Egyszerűen nem értem, milyen szervezettség ez, ahol mindenki mást mondd? Eléggé el vagyok szontyolódva emiatt, nagyon sok rossz eü-s tapasztalatom van, és mint egy kisgyerek, úgy félek már az orvosoktól :( Válaszokat előre is köszönöm!



2017. okt. 11. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én annyit tudok, hogy táppénzre csakis a háziorvosod írhat ki. Nekem is volt ezzel problémám,mikor költöztem, a következő történt: beteg lettem,elmentem az itteni orvoshoz, kértem,hogy ambulánsan lásson el,mert lakcímem szerint másik településhez tartozom. Megvolt az ellátás, no problem, de mondta, hogy nem tud táppénzbe venni, amíg nem ő a háziorvosom hivatalosan. Ehhez az kell, hogy a régi háziorvosomtól elhozom/elküldetem ide a kartonomat. Meg csináltattam ideiglenes lakcímkártyát is, bár az nem tudom,hogy feltétlen szükséges-e hozzá. De sem szakorvos, sem magánorvos, senki más táppénzes papírt nem adhat,csak a házidokid. Én úgy tudom, hogy ez ilyen megkérés alapon megy, hogy megkéred,hogy legyen a háziorvosod,eljuttatod hozzá a kartonodat és kész.Legalább is nekem ez a tapasztalatom így sok költözés után. Az orvos neme meg betegség szempontjából tökmindegy, mindkét nem ugyanazt tanulja a női és férfi nyavalyákról is. 1-2 nap elteltéig tudnak adni visszamenőlegesen táppénzt, úgy tudom.

2017. okt. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. okt. 15. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!