Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ilyen ápoló nők miért mennek...

Ilyen ápoló nők miért mennek erre a pályára?

Figyelt kérdés

Sok olyan viszonylag fiatal 30-40 éves ápolónővel találkoztam, akiben nulla empátia, nulla kedvesség, nulla figyelem van és teljes közöny a betegek irányt. És ezáltal teljesen hiányzik belőle a hivatás tudat.

Amikor jelentkezik erre a pályára, akkor nincs tisztában azzal mivel jár ma Magyarországon ez a pálya. Nincs azzal tisztában, hogy ezt csak hivatás tudattal lehet végigcsinálni.


2017. okt. 19. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy 10-15 év alatt elfáradtak, belefásultak, közömbössé váltak.

Elkezdték nagy lelkesedéssel és ez lett belőle.

2017. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, egy 30-40 éves ápoló kb. 15-20 éve van a pályán. Ennyi idő alatt nagyon ki lehet ézni. Lehet, hogy 5-10 évvel korábban még mintaápoló volt.

És szerintem nem tudták mire vállalkoztak. Nekem orvosként az a véleményem, hogy aki ma itthon ápolóként dolgozik az vagy mazochista, vagy nem normális... Rossz fizetés, nulla megbecsülés, rengeteg munka, váltott műszak, gyakran bunkó,agresszív betegek. Én azon is csodálkozom, hogy egyáltalán vannak még. Bunkók? Lehet. Talán ki kellene állni értük, mellettük és megelőzni a kiégésüket... Habár igaz. A gyakorin vádaskodni egyszerűbb.

2017. okt. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A 30-40 éves ápolónők 10-20 éve vannak a pályán. Van az a határ ami után már nem tudsz kivétel nélkül mindenkivel kedves és odaadó lenni, ha nap mint nap a betegek 98%-a úgy beszél veled, mintha a s.ggéből rántott volna elő.

Én 6 év után mentem el magánpraxisba és így is úgy érzem, hogy túl sok volt. Egy kívülálló nem is tudja, hogy mennyire gusztustalanul tudnak viselkedni más emberek. Mindig az egészségügyi dolgozókat hozzák fel, de még soha senki nem vizsgálta meg a másik oldalt.

És itt most tényleg nem a szakmai része gondolok a dolognak, hanem kizárólag az emberi tényezőről. Ezt egyik iskolában sem tanítják, így sokként ér, mikor elkezdesz dolgozni. Aztán vagy eldogozod és megtanulod kezelni, vagy felveszed és visszavetíted. Vagy otthagyod a pályát, esetleg külföldre mész, ahol a beteganyag is jobb, nem csak a munkafeltételek.

2017. okt. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!