Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rh összeférhetetlenség esetén...

Rh összeférhetetlenség esetén milyen vért cserélnek milyen vérre?

Figyelt kérdés
2017. okt. 23. 11:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha újszülöttkorban történik, nézz utána az "exchange transzfúzió" vizsgálatnak.


Már régen tanultam, de a gyerekgyógyász Czinner prof is megdicsért, hogy a vizsgáján én voltam az egyetlen, aki normálisan, érthetően vissza tudta mondani neki :)

2017. okt. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Túl tömören megfogalmazott kérdés, részletezd.
2017. okt. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz pontosan? Terhesség esetén? Nem kell semmilyen vért sem cserélni. A kismama kap gyógyszert, hogy ne legyen gond.
2017. okt. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Benne voltam a témában, azaz érintett vagyok. Ha terhességgel kapcsolatos, akkor csak a második babánál kell beadni az injekciót az anyukának. Csak akkor, ha az anya negatív vércsoportú. Más esetben nem. Nem cserélnek vért.

Vagy írd részletesebben, mert nem tudni, mire gondolsz.

2017. okt. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Volt mikor cseréltek vért, arra gondolok. Vércserével kapcsolatos kérdésem nem olyan esetre kérdez rá, ahol nem cserélnek vért.
2017. okt. 23. 12:27
 6/17 anonim ***** válasza:

Na jó, oké, de akkor most soroljuk fel az összeset? Googlizd ki, vannak táblázatok.


A sajátomat tudom. B-RH negatívos vércsoportú ember csak azonos, ezen kívül 0 negatívos vért kaphat. A többit sajna nem. De keress rá, ott megtalálod.

2017. okt. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
akkor rh problémás esetben azonosra cserélik? de annak meg mi értelme?
2017. okt. 23. 13:23
 8/17 anonim ***** válasza:

Most már végképp nem értem a kérdésed lényegét! Nyilvánvaló, ha vérre van szükséged, akkor ugyanolyan vért kaphatsz, amilyen a sajátod, vagy ami nem összeférhetetlen.

Nálad mit jelent az összeférhetetlenség? Vagy mire akarsz kilyukadni. Fogalmazz már világosabban!

2017. okt. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az rh összeférhetetlenség nem nálam jelent valamit, hanem egy orvosi kifejezés.
2017. okt. 23. 15:20
 10/17 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


akkor rh problémás esetben azonosra cserélik? de annak meg mi értelme?"



Így semmi! Ez terhesség esetén okoz problémát. Orvosi kifejezés ide, vagy oda...

2017. okt. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!