Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nincs olyan, hogy...

Miért nincs olyan, hogy Frontin reklám vagy Rivotril reklám?

Figyelt kérdés
Viszont van Magne B6 reklám. És így az összes többivel... tehát a vényköteles gyógyszereket miért nem reklámozzák?

2017. okt. 23. 17:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert a vény köteles gyógyszereket csak orvos írhatja fel. Tehát az orvosoknak szól a reklámja is, amit a gyógyszerügynökök mutatnak be nekik.
2017. okt. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted? :)


Az előttem szóló meg leírta a lényeget.

2017. okt. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Ennyi erővel a partidrogokat is tévéreklámozhatnák, nem? Mert a rivotril is egyfajta drog hosszútávon. Meg a frontin is.
2017. okt. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%
Még nincs, de ez változhat. Láttunk már durvább dolgokat is.
2017. okt. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Cataflamnak van reklamja pedig venykoteles. Fene tudja. Persze az en elmeletem az hogy minek omoljon a tvbol frontin meg rivó ha minden harmadik ember tolja oket? Reklam nelkul is ketszer tobbet eszik ezeket mint barmi mast
2017. okt. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
5-ös! Van reklámja, de nem a vényköteles fajtájának. A többiben egyetértek veled. Sokkal többen kapkodják, mint amennyire szükségük lenne rá. Nem tudnak elaludni: frontin, xanax. Idegesebbek, stresszesebbek, szintén nem tudnak aludni, akkor rivotril. Sokan azt sem tudják, mit esznek, csak hallottak róla és kapnak valahonnan. Azt veszik egyszer csak észre, hogy annyira rászoktak, hogy létezni sem tudnak nélküle, de akkor már késő, mert baromi elvonási tüneteket okoz. A rivotril főleg. Írom mindezt azért, hogy óvatosan ezekkel a szerekkel, mert nem valeriánát vesznek be!
2017. okt. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Valerianabol 10et sedacur fortebol 6ot vettem, annyit nem ert mint egy 0.25 frontin. A rivcsi nekem nem valt be, nem ereztem semmi hatast, mivel fennall a frontin miatt a kereszttolerancia. De lenyeg hogy inkabb a feontin, vagy max dormicum, ez a ketto mindet uti :)

#5 a "tapasztalt, aki vegigment a fel patikan"

2017. okt. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Utolsó, azért, mert a rivcsi (ahogy te írtad) nem azonnal fejti ki a hatását.

És te például honnan vetted ezeket a szereket? Pszichiáter által? Leírásod alapján kétlem.

Pont ezért írtam, hogy össze-vissza szedik a gyógyszereket, fel sem fogva, mekkora hülyeséget csinálnak. Amikor neadjisten tényleg szükségük lesz rá, akkor már nem hat, mert hozzászokik a szervezet és egyre nagyobb dózisra van szüksége, hogy ugyanazt a hatást elérje az illető.

Elmehetnék már kampányfőnöknek itt a GYK-n ezzel kapcsolatban, mert nem győzöm hangsúlyozni, mennyire veszélyes. Nem szeretném, ha mások is olyan sorsra jussanak, mint pl. én.

2017. okt. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

En pont az ellentete vagyok. Nem orvos altal de nem is a vakvilagba szedem. Addiktologiai ismereteim birtokaban cselekszem. A rivcsi az nekem hiaba vartam 5 oraval kesobb se hatott. Nem hibaztatom.. eloszor is lassabb a hatasmechanizmusa mint a frontinnak , masodszor pedig mindketto benzodiazepin tipusu , persze tegyunk kulonbseget alprazolam es klonazepam kozott. A lenyeg, hogy a kereszttolerancia miatt, es a dozis elegtelensege miatt volt eme tapasztalatom. :) tovabba mint irtam, midazolam sokkal hatekonyabbnak tunt, ugyanakkor azzal is fennall a kereszttolerancia, hisz az is benzodiazepon alapu. A tobbivel ellentetben azonban nem szorongasoldo, hanem kemeny altato, de ugyan mar, tolersncia mellett, ki alszik be tole? :)

"A tapasztalt, aki vegigment a fel patikan"

2017. okt. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ha már itt tartunk a Lendormin a Dormicumot is üti, mert hatékonyabb.
2017. okt. 24. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!