Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megtehetem 17 évesen, hogy...

Megtehetem 17 évesen, hogy elkérem a gyerekorvostól a kartonomat és átviszem máshoz?

Figyelt kérdés

Egy nyonorult az a nő.

Ilyeneket talál ki rám, hogy anorexiás vagyok stb.,csak mert féltékeny rám, mert jobban tanulok, mint a lánya. Aztán pszichológushoz küldözget. Miatta szedette le anyám a szájpadtágítót (kontrollon szólt az orvosnak, hogy vegye le) mert tuti azért vagyok vékony. 3 évig könyörögtem a fogsziért. 170/52, soha nem voltam több. 5 éve ilyen magas vagyok, de csak vékonyabb voltam eddig, mellem is van. Azt sem tudja mit jelent az anorexia, nem azt, hogy valaki vékony. Egy hányós, hasmenéses vírus miatt voltam nála, onnan jött neki ez.

Meg beállít hozzá a tesóm! és azt kérdezi tőle, hogy hányas lett a matekom stb. Hazaengedett ifő az ünnepségről, erre a doki meglátott és képes volt felhívni anyát, hogy majd ő megvizsgál, ha nem vagyok suliban (wtf?) Hogy jön ilyenhez.

Szóval nem akarok hozzá menni többet, anya nem engedi, de barátnőm ajánlott egy dokit, a sulinkhoz közel, ha bármi történne, igazolás kell mert beteg vagyok stb.

Egy orvosnak nem ez a dolga. Azt amúgy valahonnan ki tudom deríteni, hpgy mi van a kartonomban? Ezért is szeretném kikérni.


2017. okt. 24. 15:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ezeket böngészd.


16/1972. (IV.29) MT rend. 13/B. § (1) bek.

16/1972. (IV.29) MT rend. 13/B. § (3) bek.

16/1972. (IV.29) MT rend. 13/C. § (1) bek.

2017. okt. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A kartont nem kell elkérni, az új orvos átveszi a régitől.

Viszont mivel kiskorú vagy, ezért szüleid belegyezése is kell.

De beszélj az új dokival.

2017. okt. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi.

Magyarul korlátozottan cselekvőképes vagyok, tehát nem kell anyuci hozzá.

Azt is értem, hogy az orvos átkéri, de a kettő 40 km-re van egymástól. Persze azt is meg kell kérdeznem, hogy átvesz-e egyáltalán. Csak akad valamilyen irvos, aki fogad.

Arról ír, hogy a karton biztonságban van, védi tv. az adatokat.

A legfőbb kérdésem az lenne, hogy én mint beteg, hogyan láthatnám mi van a SAJÁT nevemmel ellátott kartonban. Ugyanis ez Magyarországon lehetetlen. Van <gyfélkapu, de abban is csak a gyógyszerek, látogatás dátuma van feltüntetve.

Vagy várjak 3 hónapot az egész ceremóniával, még 18 éves nem leszek?

2017. okt. 24. 15:41
 4/15 A kérdező kommentje:

Ezért nem azt írtam, hogy átjelentkezni.

Ki akarom deríteni, mi van benne erről az anorexiás sztoriról, aztán szépen feljelentem februárban.

2017. okt. 24. 15:43
 5/15 anonim ***** válasza:
Ilyenért nem tudod feljelenteni!
2017. okt. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem tudsz várni 18 éves korodig? Akkor úgy is orvost kell váltani
2017. okt. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Annyiban igaza van, hogy a magasság/súly alapján a normál értßek alatt vagy, azaz kimondottan soványnak minösülsz - azaz nem kizárt az anorexia sem - és neki erre is figyelnie kell.


Emiatt semmiféle feljelentést nem tehesz, mert semmi alapod rá.

2017. okt. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ha nem tetszik, alaptalan dolgokat irogatot bele. Jobb nem foglalkozni vele.

Mit nem lehet megérteni, hogy azért csinálja, mert féltéjeny a lánya miatt. Még magyarból is korrepre járatja, a suliba is azért jött, mert engem majmol. Közben köszönni se tud a csaj.

5 éve ilyen magas vagyok. 47 kg-al kezdtem a gimit. Ilyen alkat vagyok, kész. Eszek rendesen, szerencsére nem látszik. Imádom az édességeket is. Az anorexia egy testképzavar, mikor valaki direkt sanyargatja magát, mert nem látja reálisan a testét. A suliorvos se szólt, mett anorexiás lennék az éves vizsgálaton. Sőt szidta a dokimat, mert nem vették észre, hogy tompalátó vagyok, valamint gerincferdülésem van a 14 év alatt. Ez akkor volt, mikor 3 éve idejöttem, egyik sem hirtelen alakul ki. Szóval egy trehány, áskálódó ember, minden tisztelettel.

21 éves korig lehet gyerekorvosnál lenni. A helyi házidoki azt mondta nem vesz át, mert van ilyen szóbeli megállapodásuk XY-val, hogy 18 év alatt maradjanak a gyerekorvosnál, mert kevés a betege.

Pont ezt nem akarom, hogy egész hátralevő életemben megbélyegezzenek, hogy anorexiás voltam (mint ti ismeretlenül), akárhova kerülök háziorvoshoz. Nem akarok megsérteni senkit, de szerintem jogos a kérés, hogy lássam mi van rólam abban a kartonban.

2017. okt. 24. 16:01
 9/15 A kérdező kommentje:

Most lemértem 168 cm vagyok és 52 kg.

Azt írja, sovány, de inkább a második fele. Semmiképp sem kórós.

Meg hadd ne én magyarázzam el egy orvosnak mi az anorexia, ha egyszer 17 év alatt nem tűnt fel neki, hogy vékony vagyok.

A BMI pedig nem szentírás, elavult és amúgy is felnőttekre van.

Nem akarok fogyni!!! Amúgy tényleg fogytam kicsit a fogszi miatt, de mindenki szenved vele az első hetekben. Azért nem kellett volna leszedetni. Így nem lesz olyan szép és tovàbb tart, az orvos szerint. Az anorexiával ellentétben, ez szükséges.

Amúhy a pszichomókus szerint normális vagyok, nem kell járnom, nem vagyok testképzavaros, mintha kötelezhetnének rá 18 év felett. Csak azért mentem el, hogy kopjanak le rólam.

2017. okt. 24. 16:16
 10/15 anonim ***** válasza:
En nem rég voltam gyerekorvosnal, és elkuldtek (19 evesen) mert, hogy 18 ev fölött mar felnőttorvoshoz kell menni, nekem igy volt
2017. okt. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!