Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Meg lehet azt csinálni, hogy...

Meg lehet azt csinálni, hogy nem fizetek tb-t? Vicc, ami ebben az egészségügyben van.

Figyelt kérdés
Úgy is el szeretnék menni külföldre dolgozni...
2017. nov. 3. 11:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ha EU-s tagországban dolgozol, akkor ott vagy biztosítva, itthon nem kell tb-t fizetned. Amíg viszont nem vagy máshol biztosítva, itthon kell. És igen, 5 évre visszamenőleg behajthatják (kamatokkal), ha nem fizetsz.

Egyébként lehet szidni a magyar egészségügyet, mert ugyebár ez a divat, de aki ilyet tesz, valószínűleg nem próbálta máshol. Anglia például katasztrófa a magyarhoz képest. Ott pl. a szülő nők nagy része nem lát orvost se.

Én is külföldön élek, de hazajöttem Magyarországra szülni, és nagyon meg voltam elégedve az ellátással. Ha úgy adódna, legközelebb is visszajönnék.

2017. nov. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
10: ezesetben nem kell, amit megvan a nemet biztositasod jelented a magyar TB fele es kesz.
2017. nov. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk mit tudom én Dubaiban dolgozom, ahol nincs egészségbiztosítás, akkor?
2017. nov. 6. 10:46
 14/16 anonim ***** válasza:
Amíg magyar lakcímed van, fizetned kell a tb-t. Ha visszaadod, mert mondjuk Dubaiba költöztél, és nem akarsz visszatelepülni, akkor megszabadulsz e kötöttség alól.
2017. nov. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szóval Dubai az egyik ami ilyen rendes hely ahol nem kötelező a TB. Van még több ilyen hely is a Földön? Mivel tuti hogy egyik ilyen helyre oda fogok költözni. Nem fogok egyetlen olyan orszában sem lakni ahol kötelező a TB.
2017. dec. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mehetsz Kuvaitba is, ott sem kell TB-t fizetni. Csak majd ha valami egészségügyi gondod lesz, inged-gatyád rámegy. Szerintem durva az USA-ban is, ami megy. Én inkább kötelezném a munkáltatókat a TB-fizetésre mindenütt.
2017. dec. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!