Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hány éves korig kényszeríthető...

Hány éves korig kényszeríthető egy gyerek akarata ellenére kórházba? Csak 18 vagy már elöbb is van joga nemet mondani?

Figyelt kérdés
2017. nov. 14. 23:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ha életveszélyben van semmiképp nem mehet el, más esetben nem hiszem hogy kényszeríthetik, talán ha még kiskorú akkor ha a szülők azt akarják. De nem vagyok ebben annyira képben valaki egészítsen ki ha tévedek. Engem is érdekel a dolog.
2017. nov. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem tudom meddig, de melyik retardált szülő képes a gyerekét kórházba kényszeríteni, ha nem muszáj?😱 ha valamilyen kivizsgálásra akarja elvinni, mert aggódik vagy épp nincs minden rendben, akkor legyen már a gyerek is olyan okos és 'felnőtt' hogy ne csak vergődni tudjon a jogaiért, hanem azt is fogja fel hogy az egészsége nem játék!
2017. nov. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Normális gondolkozásmód esetén nincs olyan ember akinél erőszakot kellene alkalmazni, egy belátó, épp eszű ember az nem ellenáll amikor tudja, hogy beteg és segítségre van szüksége.

18 éves korig, ha otthon él, eltartott, akkor a szülőé a döntés, mivel a felelősség is az övé, nincs apelláta.


De ! megvárhatod azt is, hogy majd dolgozol, aztán az üzemorvos akadékoskodik, az nem fog neked alkalmasságit kiállítani, ha a fejed tetejére állsz sem, addig amíg nem azt csinálod amit ő akar.

2017. nov. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!