Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kinek volt ugrócsont törése?...

Kinek volt ugrócsont törése? Tényleg olyan sokáig tart a felépülés?

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 18:12
 1/3 anonim válasza:

Helló.

Én 2011 május 29 én szenvedtem balesetet aminek következtében darabos ugrócsont törésem lett.

A műtétre június közepén került sor,mivel szép nagyra dagadt a lábfejem.

Nekem a dokik 3 hónap tehermentesítést mondtak.

Közölték velem hogy ez a boka már most sokkal idősebb mint én. (a darabos törés miatt)

Egyik Doki szerint már most 50 éves( 22 éves vagyok) és igazából 15 év múlva fogom igazán ezt érezni.

Speciális ortézis csizmát kaptam aminek az a lényege hogy a sarok a cipőben kb 2cm -re "lebeg" a csizmában így nem terhelődik,s a cipőtalp gördülősen van kialakítva.

A főorvos szerint aki műtött a felépülés az időskori combnyak töréssel vetekszik.


Ma volt varratszedésem és már finom mozgatást ,tornát javasoltak.


Úgy érzem a felépülés nagyban függhet attól hogy hogyan fogja fel az ember a dolgokat.

Nem szabad "befordulni".

Sok szerencsét, sikeres gyógyulást.


Máté.

2011. jún. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Láthattad a dátumból, hogy már 1 éves a kérdésem. Az ismerősöm akkor szenvedett balesetet. Tegnap találkoztam vele, ő is ortézist hord, a farzsebében fájdalomcsillapítót hord (gondolom szüksége is van rá) és sántít. Szóval ez a helyzet 1 évvel a baleset után. Sajnálom szegényt. És téged is! Szerintem a combnyaktörés gyorsabban gyógyul.

Jobbulást!

2011. jún. 27. 16:29
 3/3 anonim válasza:

Helló!

Mankóval használja az ortézist?

Neki is darabos volt a törése?

2011. jún. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!