Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sasszem klinika/Budapest/? Ti...

Niceszisz kérdése:

Sasszem klinika/Budapest/? Ti melyik kategóriát választottátok? Többi lent

Figyelt kérdés

PRK 139000 ft/szem

No touch 169000 ft/szem

Femto 245000 ft/ szem


Valóban végleges megoldást biztosít? Tehat nem romlik vissza a szemem 5-6-10év múlva?

Én a no touch kezelésen gondolkozok.

Tapasztalatokat írnátok?

December elején megyek vizsgálatra es rá nemsokra megis műtenek.

Izgulok nagyon.

A szemem : bal: -1,75

Jobb: -1,5

Mennyi ideig kell otthon maradni a műtét után ? Nem szerernék sokat várakozni.

Fizikai jellegű munkát végzek.

25/nő

Köszönöm a válaszokat!



2017. nov. 18. 13:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Amikor bejelentkezel hozzájuk, részletes vizsgálatot végeznek el rajtad, ha jól emlékszem, egész délelőttös program. Utána az orvos ezek alapján elmondja a lehetőségeidet. Lehet, hogy valamelyik módszert kimondottan nem ajánlják például. És minden egyéb kérdésedre is válaszolnak, pl. hogy mik a visszaromlás esélyei.


A PRK után legalább egy hétig nem tudsz dolgozni (nagyon mást csinálni sem). A Lasik után másnap már jó a látásod. A no touch-ot nem ismerem. Nem ajánlott megerőltetni magad a műtét után, ezt mindenképp az orvossal kell megbeszélni, hogy milyen jellegű a fizikai munka, amit végzel stb.


A műtét után szigorúan tartani kell az előírásokat (szemcseppek, napszemüveg, pihenés, kontrollok, víz ne érje stb.), hogy ne induljon meg a visszaromlás. Esély van arra, hogy "gyógyul" valamennyit (azaz romlik), de nem túl nagy.

2017. nov. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Édesanyámnak volt anno - igaz, nem a sasszemnél, hanem a focus medicalnak. A sasszemnek anno rossz híre volt, manapság nem vagyok képben.

Őt régen műtötték, lassan húsz éve. Neki már tizendioptriái voltak, konkrétan saját felelősségre végezték el neki, mert olyan erős dioptriára már nem garantálták a tökéletes eredményt.

Mégis tökéletes lett. :) Kb. három éve hord újra szemüveget, de csak mert üzemorvos kötelezte rá, ő nem érezte rossznak a szemét, nem is hordja állandóra, azóta sem. -1 meg -1,25-ös a két szeme most.

Ha megnézed, honnan indult anno... ez is nagyon jó. :)


Szerintem egy hét táppénzt számolj a saját nyugalmad érdekében. Meg egy jó minőségű napszemüveget vegyél, az első évben kelleni fog szinte mindig odakint.

Mivel neked alig gyenge a szemed, szerintem van esélyed rá, hogy ne romoljon vissza a szemed, legfeljebb majd az időskor közeledtével.

2017. nov. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!