Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Volt már olyan, hogy váradás...

Volt már olyan, hogy váradás után rosszul lettél és orvosi segítség kellett?

Figyelt kérdés

Esetleg ismerős ilyen?

Azért kérdezem, mert most megyek életemben először. Régen szédülős/ájulós voltam vérvételtől, azonban 3 éve már nem. Azt nem tudom, hogy egy véradás milyen hatással lenne rám. :(



2017. nov. 29. 16:23
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve ha rosszul érzed magad neked mennyi idő, míg rendbe jössz?
2017. nov. 29. 16:25
 2/4 anonim ***** válasza:

Figyelni fognak rád.

Igyál előtte sok folyadékot.

Ne állj fel hirtelen, ücsörögj hosszan utána.

Szólj, ha szédülsz.

Egyszer engem is vissza vezényeltek a székbe azzal, hogy még sápadtnak látszom, csak ne menjek én sehová.

De sose volt bajom. Egy gyerekként vértől iszonyodó tízszeres véradó vagyok.

Te is ügyes leszel. Gratula!

2017. nov. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy, köszönöm szépen! :)

Én is gratulálok Neked!

2017. nov. 30. 09:59
 4/4 anonim ***** válasza:
73%

Nekem a legelső után volt olyan, hogy kiszálltam a székből, elindultam, majd leültem a dobogó szélére (suliban volt.) Akkor jött arra a doki, és kérdezte: Maga jól van? Épp mondtam volna, hogy "Jól" de addigra megragadott "Dehogy van jóóól!" és visszarángatott a székbe. Felpóckolták a lábam egy nagy dobozzal, és akkor éreztem hogy sokkal jobban vagyok. De amúgy nem éreztem rosszul magam. Állítólag falfehér voltam.


Azóta az a bevált módi nekem, hogy a véradás alatt fekvőre döntött székben adok vért, majd utána 2x annyit maradok ülve: 5 perc a kötelező, és utána visszadöntve is ülök még ott vagy 5 percet.


14 alkalommal voltam eddig, azóta nem volt panaszom.


Ki kell várni a pihenőidőt, és semmi hirtelen mozdulat, mert megbosszulja magát.


De félni nem kell jó dolog :)

2017. dec. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!