Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van bármi esély, hogy a...

Van bármi esély, hogy a gerincferdülésem javuljon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elég nagy a görbület (32fok) a hátamon, scoliosisom van. És emiatt kialakult elég szép méretű Bordapúp :( 23 éves vagyok, tehát már befejeződött a csontosodás. Régen jártam

Úszni, gyógytorna, volt fűzőm is, amit utáltam es nem is segitett semmit. Sajnos annak idején még nem volt elterjedt a Schroth terápia. Nemrég voltam dokinál, aki ezt javasolta.

Érdeklődnék, hogy aki felnőtt korban Schroth tornát végzett mennyit javult neki az állapota? Egyáltalán van esély arra, hogy csökkenteni lehessen, vagy valami csoda folytán a púpot eltüntesse?

Nagyon zavar, meg vagyok csavarodva (szó szerint), műteni nem műtik mert annyira nem durva (40-50foktol műtét) de engem nagyon bánt, nem tudok teljes életet élni.

Bármilyen segítséget vayg tapasztalatot ezzel kapcsolatban szívesen fogadok. Ha kell, meg is műteném azt a púpos részt, de tudtommal ilyen műtét nem igazán van :(



2017. nov. 30. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ezen a felületen nem biztos, hogy kapsz választ. Próbálkozz inkább gyógytornász csoportokban, fórumokon, stb. Én azt gondolom, mindenképp tornázz, nem veszíthetsz vele, és a Schroth tényleg nagyon hatásos tud lenni, DE minden nap egyedül is csinálnod kell, egy idő után baromi unalmas lehet. Azt nem tudom, mennyit javulhatsz még ennyi idősen, pláne látatlanban, de mindenképp megpróbálnám a helyedben. Üdv. Egy gyógytornász
2017. dec. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszát! Már érdeklődtem gyógytornásznál, de azt mondta, nagy valószínűséggel schrothal se lesz eredmény ennyi idős korban.. :(

Létezik olyan műtét, ami helyre tudja tenni a hátam, illetve a mellkasom (a bal oldalam emiatt “nagyobb”, észrevehető a két mellméret különbsége)? Akár Borda kivétel/átvágás bármi érdekelne ami segít :(

2017. dec. 2. 10:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Ortopéd szakorvoshoz menj, a műtétről ő tudna tájékoztatni. Ha pécsi környéki vagy, tudok ajánlani.
2017. dec. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem Pécs környéki vagyok, de nagyon szívesen fogadom a segítséget :) egy e-mailt vagy telefonhívást mindenképp megér :)

Privátba vagy akár itt elküldenéd a doki nevét? Köszönöm a segítséget!

2017. dec. 2. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!