Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kötelező lesz gyermekemnek a...

Kötelező lesz gyermekemnek a gyógytestnevelés?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a gyerekemnél gerincferdülést diagnosztizáltak, és azt mondták, gyógytornára kell majd járnia az iskolában.

Én nem tartom jó szakembernek az iskolai gyógytornászt és kifejezetten ellenzem, hogy oda járjon, inkább elvinném magánba. Megtehetem?



2017. dec. 6. 18:18
 1/5 anonim válasza:
Üdv. Mennyi idős?
2017. dec. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
17
2017. dec. 6. 18:25
 3/5 anonim válasza:
Ajánlanám egy személyi edzőt felkeresni,mivel ha erősönek a gerincmerevítő izomzat,sokkal jobb lesz a tartása.
2017. dec. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hello,én arra gondolok,hogy megteheted; a lényeg az, hogy járjon, meg amúgyis mindig a gyerek érdekét kell nézni. Ha te jobbnak találsz másvalakit , és viszel róla igazolást, akkor szerintem simán elengedik. De amúgy asszem, nem volt a gyógytesi kötelező nálunk. Általánost n rem tudom, de középiskolában már nem. Amúgy pont olvastam nem régiben egy könyvben, hogy részt vehet a gyermek a sima iskolai foglalkozáson is; valami tudományos könyv, asszem, ez volt: Benkő Péter: Betegségek megelőzése és korai felismerése ; itt azt írták, hogy részt vehet iskolai tornafoglalkozáson, na szóval nekünk úgy volt középsuliban a gyógytesi, hogy volt, aki csak a gyógytesire járt, többi dolog alól felmentése volt, és akkor akkor pénteken ha pl 4- vagy 5 óránk volt, akkor is meg kellett várnia a péntek 7. órai gyógytesit, hogy azon mindenki, aki gyógytesis, részt tudjon venni, azért volt péntek 7. órában, nekem pl asszem javasolták a gyógytesit, nem tudom, hogy felmentéssel, vagy anélkül, de gerincferdülésem van; és nagyon szerettem, hogy tesin át lettünk mozgatva, fel lettünk frissítve; gyógytesin meg szerintem pl nem is ugráltak, és a torna pl akár stresszlevezető is, tehát a test-a lélek felfrissül tőle, ezt elvenni valakitől gerincferdülés okán, hát, szerintem nem a legjobb ötlet. Plusz ráadásul aulázzon még egy vagy két órát, hogy utána mondjuk ilyen cicahát-kutyahátakat csináljon, gyakorlatilag alig-mozgással, és annyival is később kezdődjön el a hétvégéje? Úgyhogy én csináltam csak a rendes tesit, egy csaj meg amikor első vagy utolsó óra volt a tesi, akkor később jött/ korábban hazament, és a péntek hetedik órát mindig kivárta. Szerintem ez azért borzasztó lehet. Nemtom, hogy a gyereked pl mennyire tudja bevállalni a rendes tesit, de szerintem, ha van rá lehetősége, meg nemtom, ő például nem érzi magát gátoltnak , a gerincferdülésből kifolyólag, hanem jól érzi magát, észre se veszi a gerincferdülést, ha nem mondják, szóval magától meg se kottyan, nem tűnik fel, akkor szerintem nem kell benne betegségtudatot generálni, és ráijeszteni. Szóval nem kell ijesztgetni, hogy "Júúj, most beteg vagy, és ez nagyon súlyos gerincferdülés ám!!!" Hát csálén áll a gerince, de ha őneki ebből hátránya nem származik, mondjuk tudja is rendesen tartani magát, hogy nem is látszódik a ferdülés ha nagyon odafigyel rá, vagy pedig ő magától ezt nem érzi, mozgásbeli-légzésbeli-osztályzásbeli hátrányt nem észlel; akko nemtom. Pl a magyar Nindzsabajnokságban volt talán több srác is, huszonévesek, 12 évesen pár hónapot jósoltak nekik az életben levésre, és mi több egészséges embernek nem jött össze, volt ilyen emberke, aki végigvitte a pályát, és annyira szereti, hogy szenvedélye a mozgás , pedig a dokik nem javasoltak neki semmi ilyesfélét, de ő csinálja, és ettől boldog. Ez most mondjuk ilyen különpélda volt.
2017. dec. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4.vagyok,még annyi, hogy szal nem tiltanám el a tesióráktól és szerintem ha pl a gerincferdülésének nem genetikai, hanem pl lelki, de végülis tök mindegy, hogy milyen oka van, lehet, hogy ha valaki most belébeszélné, hogy ő most pl nagyon súlyos beteg, akkor az mégjobban földhöz vágná őt lelkileg, mint ahol most van, és még jobban elferdülne a gerince. Plusz a testi-lelki felfrissüléstől-feltöltődéstől , mozgás általi vérfelpezsdüléstől is el lenne tiltva, meg akkor így a stresszlevezetéstől is, pl mondjuk érzi, hogy most szívesen ugrálna egy kicsit- kedvére+szervezete kiabál, hogy fizikai mozgást igényelne - mert a szervezete igényli, de meg van tiltva neki, hogy az nem szabad, akkor az is tök rossz lenne. Be lenne a szabályozva, de a beleket is át kell mozgatni, kell a jó bélmozgáshoz is, hogy időnként át legyen rázva a szervezet. Meg amúgy lehet ebből pluszban még hízás is, nem csak , hogy a szervei , emésztése belassul tőle, és megáll benne az étel, és nem frissülhet föl, mert el van tiltva a futkorászástól; de amúgy nem akartam senkit se megbántani, mielőtt az előbbi komimat valaki a szívére venné, a gyógytorna az tök jó, de önmagában még lelki támogatást is kéne adni hozzá, mert lehet, hogy önmagában nem elég; meg amúgy régen -általánosban voltam utoljára gyógytornán, de igazából rémlik, hogy volt azért ott is némi futkorászás, de tényleg kell az is. Meg ha picit még belemegyünk abba, ha pl eltiltanák az intenzív mozgástól, és meghízna valamennyire, akkor az mégjobban rombolná, alááshatná az önbizalmát neki, merthogy addig legalább jó alakja volt, most meg emiatt a tiltás miatt nem csak érzi, de látja is, hogy igénye lenne a mozgásra, mert így fáj neki a tükörbe nézni amiatt a plussz kilók miatt , amik esetleg felmentek rá ebből kifolyólag. Szóval szerintem a rendes tesitől ne legyen eltiltva; 2012-es az a könyv, amit az előbb írtam amúgy, szóval ilyen modern könyvben van írva, hogy nyugodtan részt vehet a sima tesin. Meg amúgy se ne érezze már magát rosszabbnak, kevesebbnek, gyengébbnek a többieknél, mert ő csak nézheti, de nem vehet részt a rendes tesin.
2017. dec. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!