Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyógytestnevelés melett...

Gyógytestnevelés melett hogyan zajlik a "rendes" testnevelés óra?

Figyelt kérdés
A gyógytesin csak azok vannak ott akiknek orvosi papírjuk van ez miatt. De egy gimnáziumban, azok a tesi órák, hogy zajlanak amiknél az egész osztály van ott. Mármint annak a diáknak akinek gyógytesire is kell járni. Egyáltalán milyen mértékben kell vagy engedik résztvenni az osztállyal közös órákon?

2017. aug. 27. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Én 100%-os fel mentést kaptam az iskolai tesiől . Igaz oka is van mert így nem hogy futni , de kb semmi se megy a rendes tesi órán tartott dolgokból . Igaz pehh mert helyette napi 1 óra gyógytesi , és mellet napi 1 óra fizikoterápia ... :/

De ahogy a suliban a tesitanár mondta hogy sajnos ilyen ez a popszakma

2017. aug. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nekem annyi a bajom, hogy az évek alatt rosszabodott a gerincferdülésem és most gyakorlatilag "S" alakú. Mindig ha kiegyenesedek a gerincem ropog. Arról nem is beszélve, amikor a hát, de leginkább derék fájdalmaim vannak valamikor rövidebb vagy hosszabb ideig. De akkor is nagyon tud fájni. Ez már így felmentéssel jár amúgy? Vagy ez csak abban az esetben, amikor az ortopédiai orvos ezt javasolja? Vagy ezt az iskola orvos dönti el?
2017. aug. 28. 19:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt az ortopéd orvos is javasolta , de az ikola orvosnak kellet el fogadnia , igaz nem sokat tudott volna kötözködni :) ugyszintén gerincferdülésem van , de mellé a jobb térdem egy "sport" balesetben teljesen szét ment .

És így kb képtelen lennék a rendes tesiórán bármit is csinálni nekem korzettet kell hordjak egy műanyag cucc ami lényegében a gerincemet probálja fokozatosan a helyére igazítani e-miatt van a gyógytesi a fizikoterápia meg a térdem miatt

2017. aug. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát szerencsére nekem csak hát és derék fájdalmaim vannak, na meg az egész gerincem ropog. De ha bármim is megfájdul, akkor komolyan, se ülni, állni, feküdni nem tudok annyira fáj. Az orvos meg nem mondta, hogy bárit is kéne viselnem a gerincferdülésem miatt, bár az is igaz, hogy múlt héten voltam előszőr orvosnál ez miatt. Egy másik iskolai orvos, ahol voltam alkalmasságin, azt mondta, hogy ha már hivatalosan is oda fogok járni iskolába, hozzam be a leleteimet (amin amúgy az áll, hogy gyógytestnevelés ajánlot). Így csak azt nem tudom bizosra, hogy kb. milyen szinten járhatok tesire.
2017. aug. 29. 10:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a suli doki annyir írt a papirra hogy hanyag tartás wtf!?! , de igy is alkalmas vagyok ugyhogy nagy gond nem lett belőlle sulit tekintve
2017. aug. 30. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!