Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért ideges, agresszív,...

Miért ideges, agresszív, lekezelő, b. kó sok egészségügyi dolgozó, mikor most emelték a bérüket?

Figyelt kérdés
Vagy az ilyenek alapból olyanok, lehetne egy millió is akár a havi keresetük akkor is ilyenek lennének ?

2017. dec. 14. 11:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Mint eü dolgozó írom a válaszom: van ahol emelték, van ahol nem, az intézményektől függ..

egyébként itt az alapvető probléma a kiégés és a régi szemlélet. hiába leszek kedves és toleráns a beteggel (mert szerintem egy kiszolgáltatott emberrel megértőnek KELL lenni), ha a kolléga faragatlan idióta. :\ mert szerinte megteheti, a beteg meg idióta - ha meg szólok, akkor pampog nekem egész nap. sajnos ez ilyen, megbecsültség is alacsony >> beteg érzi, feszült lesz >> eü dolgozó ezt nem érdekli >> bunkó lesz stbstb és ez egy circulum vitiosum folyamatot generál. Egyébként ha kell nlhány olyan intézmény, ahol normális a hozzáállás, akkor talán tudok segíteni.

2017. dec. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
24%

Mert NEM emeltek SEMMIT a bérükön.


Az meg, hogy szerinted okés, hogy napi 9-10 óra kemény szellemi ÉS fizikai munkáért kapnak havi 120 nettót TALÁN, hát elég nagy bajok vannak ott fenn.


Persze, hogy ingerültek, mert kidolgozzák a belüket, lószar fizetésért, és a sok ostoba családtag is nekik esik sokszor.

Plusz felelősség hatalmas rajtuk, a dokik cs.sztetik őket, sokszor van 30-40 ágyra 2 éjszakás, a betegeknek meg minden azonnal kell.


Szerintem, amíg nem dolgoztál egy másodpercet sem a szakmában, fogd be a szádat!

2017. dec. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

12-es: 9-10 óra, aha, az én kollégáim viszonylag pörgős helyen szrnak az egészbe. Amikor meg gyakornok voltam, folyton nyivákoltak, hogy mennyi dolguk van, de izzadni sosem láttam őket. :D Ezzel szemben ÉN, aki még cigizni sem jár le valamiért normálisan tudok kommunikálni még a problémásabb beteggel is.

A baj a te agyaddal kezdődik, meg az istenkomplexusos felfogásodon. Szerintem takarodj a kórházból ha valóban ez vagy te. :) Nem véletlenül nem akar senki ápolónak menni, mert a te nyomorult példádat látják.

2017. dec. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Enis ezt tapsztaltam amikor korhazba voltam es nem csak en hanem mas is.

Pl.rosszindulatuak(az ismerősőm babájának is nem megfelelő gyógyszert akartak adni)


tehát én fájdalomcsillapitot kertem es antibiotikumot kaptam-gyógyszertari szakasszisztens vagyok es egyből tudtam milyen gyogyszerről van szó. Olyan rosszul voltam h beszélni sem tudtam ezert nem mondtam semmit-persze nem vettem be.

A lényeg hiába fizetsz tobbet attol nem lesznek kedvesebbek.


Az nem kifogas hogy sokat dolgoznak es azert idegesek.

Előtte én is dolgoztam vendeglatasban napi 12orakat 5nap egymas utan,mégis minden vendéghez nagyon kedves tudtam maradni, pedig othon voltak bőven problémák.

Tehat az hogy vki bun.kó és nem tud viselkedni az olyan természetű alapból nem kell magyarázatot vagy kifogást keresni.

Ami van a szivedbe azt adod.

En kidobnam az agressziveket es azokat akik gonoszságból vagy rosszkedvből rossz gyógyszert nyujtanak a betegnek és nem megfelelően viselkednek a beteggel.

2017. dec. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Aki csak pénzért csinálja az mindig fog talalni vmit hogy miért nem jó neki es miert lehet ideges .

Az inkább ne menjen apolónak. Oda megertes kell es egy olyan soha nem fogja megadni. Soha.

2017. dec. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Nemis emelnek semmit az ilyenek bérén mint a legtobb asszisztens. Ha csak a penz a lenyeg es nem az h a embereken segitsen akkor legalabb elmegy onnan.
2017. dec. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
44%

"Az nem kifogas hogy sokat dolgoznak es azert idegesek.

Előtte én is dolgoztam vendeglatasban napi 12orakat 5nap egymas utan,mégis minden vendéghez nagyon kedves tudtam maradni, pedig othon voltak bőven problémák."


Oké, tök jó, gratulálok. Ez te vagy. Csak tudod, nem minden ember pontosan ugyanolyan, mint te, mindenkinek máshol vannak a határai. Ezt kéne megérteni.

2017. dec. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

17: itt meg neked azt kéne megértened, hogy itt kiszolgáltatott emberekkel foglalkozol, akiknek az állapota a tahó ápolónő hozzáállásától sokat romolhat. De az alulképzett ápolók (tisztelet a kivételnek), agyilag nem jutott el arra a szintre, hogy felfogja, mert gondolom pszichológián cseszett odafigyelni. Nem véletlenül az egyetemi képzés során 5 féléves tantárgy a pszichológia. Azért olyan ritka a jó ápoló, mert a diplomás kimegy külföldre és itt hagyja a retket (tisztelet annak a kevéske kivételnek).

Aki nem bírja, az meg ahogy írtam: takarodjon a beteg ember mellől és inkább söpörjön az utcán faleveleket.

2017. dec. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
64%

"Aki nem bírja, az meg ahogy írtam: takarodjon a beteg ember mellől és inkább söpörjön az utcán faleveleket."


Ha így állsz hozzá, akkor én meg mondhatnám, hogy aki nem bírja, az kezeltesse magát magánkórházban, ott nem hajtják túl a dolgozót és nincs annyira kimerülve, hogy megszólalni is alig tud, nem hogy kedvesen cseverészni. Ja, hogy arra nincs pénzed, muszáj államiba feküdni? Az ápoló meg hiába utálja a munkáját, nem talál másikat, muszáj ápolóként dolgoznia. Ilyen világban élünk.

2017. dec. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
100%

Valóban sok a bunkó e.ü dolgozó! Általában minél kisebb a tudás annál nagyobb felvágás. Én anno sokat jártam kórházba gyakornokként. Sohasem felejtem el, hogy velünk is hogy bánt némelyik, de a betegekkel is úgy beszéltek, hogy csak lestünk! Tudnék példákat mesélni bőven, bőven sőt! Sajnos sok oda nem való ember dolgozik a szakmában, akik egyébként "süketek" a szakmához, tisztelet a kivételnek, de a nadzolás az megy a közösségi oldalakon fehér köpeny, meg fonival a nyakban pózerkodás! Az alázat az nem kell, minek is az!


Egyébként, aki nem tud a beteghez egy normális szót szólni az nem való az egészségügybe! Ez ilyen egyszerű! Én őszintén szólva már akkor hányingert kaptam ettől a légkörtől, jajj doktor úr így, jajj főorvos úr úgy, azok a hamis bájmosolyok, nyalizások, az a hierarchikus légkör, annyira szánalmas volt! De jó, hogy már vége! Szóval valóban sokan nagyképűek és úgy beszélnek a betegekkel, hogy az megengedhetetlen. Természetesen azért nem mindenki ilyen hála az égnek, értük kell hálát adni és köszönetet.

2017. dec. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!