Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy lehet egy háziorvosnak 2...

Hogy lehet egy háziorvosnak 2 asszisztense? HA van rá mód, akkor miért nincs mindenhol így?

Figyelt kérdés

Nálunk évek óta így van.

Eleinte is furcsa volt, de egyébként jó ez így.

Csak azt nem értem, hogy ha van ilyen lehetőség, akkor máshol miért nincs így?

Gondolom az orvos nem saját zsebből fizeti.

Normál, TB által finanszírozott praxis, egyik nap délelőtt 4 óra, másik nap délután 4 óra, mint máshol.

Néhány éve ki is volt írva a rendelőkben, hogy nem tudom mi miatt megnövekedett az adminisztrációs idő, ezért az ellátás is lassabb lesz.

Erre pl jó a 2 asszisztens, de nem értem ezt az egészet, hátha Ti jobban tudjátok, mi az oka.



2017. dec. 19. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:

De, az orvos zsebből fizeti az asszisztensét. Betegforgalom alapján kapja a fizetését és abból kell fenntartania a praxist. Ebben benne vannak a felszerelések, gyógyszerek, számlák és a beosztottak fizetése is.

Egyébként minden attól függ, hogy milyen szerződésben van velük.

2017. dec. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mert milyen szerződésben lehetnek?


Gondolom ő több százezret keres, egy asszisztens meg minimálbért, aból is a 4 órásat. Akkor az 50 ezret elenthet, vagy csak épp egy picivel többet.


Ha olyan nagy segítség, akkor a többi orvos sajnálja még azt az 50 ezret is, mikor kacsalábon forgó palotája van, meg 3 Audi a garázsban?


Vagy vajon teljesen felesleges a 2 asszisztens, és egy is bőven el tudja látni a feladatokat?


Esetleg ha egy eü. dolgozó idetévedne... :)

2017. dec. 19. 19:03
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Eü dolgozó vagyok és te nagyon el vagy tévedve a magyar eü állapotával kapcsolatban és az orvosi fizetésekkel kapcsolatban is....
2017. dec. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1. Mitol vagyok eltevedve, mikor KERDEZTEM?

Nem irtam semmi konkretumot.


2. Mire vagy ilyen flegma, mikor a kerdesre se voltal kepes valaszolbi, csak engem fikazni?


Fogalmad sincs a valaszrol, akkor miert osztod az eszt?

2017. dec. 22. 10:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért ne tudná ellátni 1 asszisztenssel is? Nem neki kell várnia, hanem a betegnek.
2017. dec. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezert furcsa nekem is.
2017. dec. 28. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!