Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvosok miért vágnak...

Az orvosok miért vágnak pofákat, miért bunkóznak, miért nem tetszik nekik amikor egy alkalommal kezel (t) téged valaki, utána meg valaki máshoz mész?

Figyelt kérdés

Történt az,hogy sürgősként bementem valahova,életembe akkor találkoztam először azzal a dokival aki vizsgált. Eredmény pár nap múlva (labor) telefonon kellett érdeklődnöm. Meg is tettem, kiderült csak reggel rendel az orvos, hívjam máskor.Pár nap múlva megint hívtam, akkor meg azt a választ kaptam, hogy csak heti két napon rendel, majd hívjam ekkor meg akkor. Lement 1000 ft-om, mondom hagyom fenébe az egészet.De még ők voltak hallhatóan felháborodva, mintha nekem tudnom kellett volna, hogy milyen időpontokba kell telefonálnom (senki nem tájékoztatott).

Eltelt pár hét, megint fellángolt a problémám, visszamentem, már a recepciós kivolt akadva, miért nem mentem a körzeti orvoshoz (már miért mennék mikor náluk a szakrendelésen kezdtem el a kezelést és ott van, ott volt folyamatba a mintám, gondoltam én).Szó ami szó, bementem a másik dokihoz,az meg vágta az arcokat, hogy miért pont őt találtam meg.

Érdemesebb magánorvoshoz menni? tízezerért kap az ember normális hozzáállást,emberibb viselkedést vajon?


2017. dec. 21. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
#magyar
2017. dec. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Jaj, hát Istennek képzelik magukat, mégis hogy képzelted, hogy csak úgy beállítasz...ez van, ez a magyar egészségügy és ez nem arról szól, hogy nincs műszer, vagy tampon. Emberség, intelligencia nincs, csak a verem a fa@om ki vagy te, még is hogy képzeled azt hogy beteg vagy és ide jössz. Az a jó beteg, aki nem az. Ez a mai hozzáállás.


Egyébként pont ezzel a hozzáállássál kergetik az embereket a magánorvoshoz, csak az a baj, hogy nem tudja mindenki megfizetni. Utálom az orvosokat!

2017. dec. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem túl sűrűn megyek betegséggel,de amikor igen, akkor ez fogad.Már amikor válaszolsz a kérdésére,akkor tekergeti a száját,meg vonogatja a szemöldökét.
2017. dec. 21. 23:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kaptam már meg 42 fokos lázzal és légszomjjal küszködve összeesve a váró folyosóján MAGYAR orvostól, hogy "ha ilyen rosszul van, miért jön orvoshoz és miért nem marad otthon". /székesfehérvári Ügyelet/


Leszorított egy autó és elestem a bringámmal, úgy másfélszeresére bedagadt a kezem és nem tudtam vele fogni, de még gépelni sem tudtam, bementem orvoshoz: "minek jön be ügyeletre, ez el sem törött" /veszprémi Ügyelet/


"Maga láza, és itt köhög a váró teremben. Azonnal menjen ki innen, különben elvitetem magát! Mit képzel, hogy itt fertőzi meg a többi beteget?" /budapesti Ügyelet/


"Fáj a foga? Állami praxisban ki tudom húzni önnek, magánpraxisban akár be is tömhetem." /székesfehérvári, területhez kijelölt fogorvos/


És két pozitív élményt is írok, nehogy azt hidd, hogy csak MAGYAR orvosok vannak:


"Magának vérzik a keze, jöjjön előre, gyorsan ellátjuk, a többiek ráérnek" /debrecenbeni ügyelet/


"Maga a sérülésétől meg van zavarodva és nem szívesen engedem ki az utcára, nehogy baja legyen, a nővér felkíséri egy kórterembe és 2 napig megfigyelésre itt tartjuk" /budapesti ix. ker. szakrendelő/


Ha gyakrabban jársz orvoshoz, rájössz, hogy ők is nincstelen, kilátástalan, megsebzett, ellehetetlenített emberek: MAGYAROK, akiknek nincs életkedvük, és csak azért dolgoznak, hogy legyen holnap mit enni, de a családot eltartani már nem tudják.


Kevés a jó orvos. Kevés a megbecsült orvos. Kevés a jó és megbecsülhető orvos (főleg az ország határon belül).

Magán praxisban többet törődnek veled és ha fontos az egészséged, ki fogod fizetni azt a pár tízezer semmit-nem-érő forintot és nem szopatod magad hónapos várólistákkal.


Aki ma dolgozik, és azt hiszi, hogy abból megél, az idióta. Idióta orvosoktól meg idióta szövegeket fogsz kapni. Ha többet kell majd orvoshoz menni, több ilyet hallasz.


Inkább előzd meg ezeket a kellemetlen találkozásokat: mozogj intenzíven heti 2-3 alkalommal és figyelj oda a táplálkozásra.

2017. dec. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A keresetem középszerű, de kizárólag magánorvoshoz járok mindig, mert a magyar egészségügy egy külön katasztrófa. Csak negatív tapasztalat ért.
2017. dec. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mert az lesz belőle hogy végig jár pár orvost, és utána a orvosi élményeket kombinálja...tudas nélkül. Aztán sokkal súlyosabb a probléma amivel vissza megy...
2021. aug. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!