Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan működik a németországi...

Hogyan működik a németországi egészségbiztosítás?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy öcsém 2,5 éves, agydaganatos beteg amire itthon nem kaphat kezelést. Legközelebb Németországban van protonterápiás kezelés (ez kellene neki) aminek az önköltsége 30.000 euró. Sajnos önerőből ezt az összeget nem tudjuk kifizetni, de hallottam egy opcióról ami szerint, ha egyik hozzátartozója Németországban bejelentett munkát vállal akkor az állam fizeti a kezelést. Ez a felvetés igaz lehet-e valamint ha igen, akkor én mint a bátyja munkába állhatok-e úgy, hogy ez az állami támogatás létre jöjjön?

2018. jan. 3. 08:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Miért fizetné a kezelést?!


Dehogyis, az nem úgy működik. HA Németországban él és ott is van biztosítva, akkor TALÁN állja a biztosítás, de abban sem lennék biztos.

2018. jan. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szerintem biztosítója válogatja és a szerződés, amilyet kötöttek. létezik valóban családi csomag, de azért ne keringjen már olyan tévhit, hogy majd bárkinek állják a kezelést...a fiamnak pl egy 60 euros fogtomest nem allnak mert az feher, nem amalgam...jo nyilvan nem ugyanaz a ketto, de ne vegyel azert ra merget, hogy allni fogjak. nem jotekonysagi intezmenyek ok sem.
2018. jan. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!