Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Most komolyan mik a tapasztala...

Most komolyan mik a tapasztalatok? Hálapénz nélkül is megvizsgálnak?

Figyelt kérdés
Már vizsgálaton is adjak pénzt az orvosnak ha komolyabb diagnózist akarok? Mik a tapasztalatok? Nem tudom mi folyik itt. Tudom hogy korrupt a rendszer. De mennyire?

2018. jan. 22. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hálapénzt majd akkor adj (és akkor sem kötelező), ha komolyan foglalkozik veled az orvos. Az sem derül ki a kérdésedből, hogy milyen jellegű vizsgálatról van szó. Mert nagyon nem mindegy. Írj bővebben!
2018. jan. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az lemaradt: azért írom mindezt, mert mindkét utat megjártam. Van orvos, aki eleve elvárja, és volt olyan is, aki kiszakadt gerincsérvvel műtött, mégsem fogadott el egy fillért sem. És nem csak tőlem. Előtte ezt nem is tudtam. Egyszerűen nem fogad el hálapénzt. Szóval?

Szóval orvosfüggő (sajnos, vagy hála istennek?).

2018. jan. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
UH hererák miatt. Illetve kéne egy herebiopszia is. 100%-ig biztos vagyok hogy az mert már nyirokcsomó áttéteim is vannak. De az urológusok tökre leszarják azt mondják ez nem az! Nagy ordítozva. Bent vagyok kb. 2-3 percet. Már több mint egy éve járkálok. Közben már a vérképemben is vannak eltérések. (Vashiány, alacsony fehérvérsejt) de arra meg a háziorvosom legyint.
2018. jan. 22. 21:31
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Figyi! UH hererák? Ezt honnan veszed? Ha az volna akkor azért nem szarnák le. Van róla papírod. Elhiszem, hogy rossz a helyzeted, meg vagy ijedve, de azért az ilyet csak nem bagatelizálják el, vagyis nem legyint a háziorvosod. Valamit félreérthettél, nem?
2018. jan. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
jav.: Van róla papírod?
2018. jan. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam tömni z orvosok zsebét, mert az enyémet sem tömi senki.

Plusz ha én azt mondanám, hogy nem végzem el a munkát, ha nem adnak zsebbe, akkor kirúgnának még aznap.


Azért van ott, hogy dolgozzon. Sztk-ban soha nem kapnak hálapénzt, magánorvosnak meg úgyis tarifája van.

2018. jan. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nagyon korrupt, de van kivétel kb az orvosok 20% normális, többi leszar
2018. ápr. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Manka68 ***** válasza:
59%
Sajnos az én tapasztalatom az, hogy hálapénzért korábbi időpontot lehet kapni kivizsgálásra, és ezzel véget is ér az előnye. Az orvos nem lesz szakmailag felkészültebb ha tömöd a zsebét, max hamarabb megy a bahamákra nyaralni. Az eszközök sem lesznek korszerűbbek. Szóval ha adsz pénzt, kezelgetnek drágábban, de arra figyelnek hogy ne gyógyulj meg, mert akkor ki fogja tömni a zsebüket? Ha pedig nem adsz, csak néznek rád és nem foglalkoznak veled, majd csak kiállítják a halotti bizonyítványt. Igen, ennyire korrupt a magyar egészségügy. Tisztelet a kivételnek. Ők azok, akik plussz pénz nélkül igyekeznek a legjobbat nyújtani amit csak tudnak. A lehetőségeik nagyon korlátozottak, és alig tudod megkülönböztetni a tehetetlenség miatt attól, aki magasról tesz rád. Nagyon ritka orvostípus, és hosszas keresgélés után sem biztos hogy megtalálod őket. Még a magánpraxisok között is nagyon kell válogatni, mert sokszor ott is ugyanazt a semmit kapod, mint sztk-ban. :-(
2018. ápr. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!