Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mivel tudom minél hamarabb...

Mivel tudom minél hamarabb helyrehozni?

Figyelt kérdés

Sokat írtam és begyulladt a kezem. Nem tudok semmit se fogni vele. Nagyon fáj. Kentem eddig Voltarennel, de nem érzek változást. Hétfőre meg be kell adjak egy kézzel írt dolgozatot és így nem tudom megcsinálni.

Mivel tudnám enyhíteni a fájdalmam?


2018. jan. 27. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Van egy jó kenőcs, de az vényköteles. (fastum) Vagy esetleg felíratod az ügyeleten, vagy megkérsz valakit, hogy írja meg. Elvileg a borogatás is jó, de nekem pl. soha nem használt, csak idegesített.
2018. jan. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TR75 ***** válasza:
100%

Olyan fájdalomcsillapítót is használhatsz, ami gyulladáscsökkentő is. Cataflam és Cataflam Dolo, Ketodex, Algopyrin (bár az első és az utolsó szintén vényköteles). Jó lehet rá még a Flector gél, vagy Flector Extra gél. Vagy jó lehet a Flector tapasz is, amit a fájdalmas területre ragasztva 12 órán át csökkenti a fájdalmat.

De ha netalán ínhüvelygyulladásod van, akkor azon csak a pihentetés (vagy rögzítés) segít. Esetleg a jegelés (de az is ésszel).

2018. jan. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Lekötöm így éjjelre, aztán lássam, hogy holnap hogy fog kinézni.

2018. jan. 27. 20:57
 4/5 TR75 ***** válasza:
Ne szorítsd le, mert az nem tesz jót, az a lényeg, hogy ne mozogjon. De van egy olyan érzésem, hogy ez kevés lesz. Érdemes lenne ortopéd szakorvost keresned, mert ha huzamosabb ideig fennáll ez a helyzet, akkor simán lehet belőle ínhüvely-gyulladás, ami már két hét gipsz (és ez a jobbik eset).
2018. jan. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Minimálisan elmúlt, tudok fogni vele, de fáj.

Még mindig kenegetem, de ma muszáj lesz írjak vele, ha fáj, ha nem.

2018. jan. 28. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!