Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hívjak mentőt vagy sem?

Hívjak mentőt vagy sem?

Figyelt kérdés

Szívritmus zavarom van. Rohamok idején - mint most is - a pulzus 200-250 körül alakul viszonylag stabil szinuszritmus mellett. Egy kicsit fáj, kicsit rosszul érzem magam és ennyi, nincs eszméletvesztés. Az orvosok azt mondják a szövődmények elkerülése érdekében hívjak mentőt. Ők elvisznek egy eszközhöz(defibrillátor?) és megállítják a rohamot.


Ha nem szükséges én nem hívnék mentőt mert,


1, Nem szeretem ami hangos, ha kérem akkor csendben jönnek?

2, Több mint 20 éve megvan ez a betegség, sok-sok rohamon vagyok túl. De a legutóbbi szívultrahang nem mutatott ki szövődményt.

3, Mostanában nagyon gyakran van roham, naponta többször is akár.

4, A roham néha órákig tart, néha percekig. Átlagosan kb 1 óra. Ha mentőt hívnék, nyilván a megérkezésük után abbamaradna...

5, Mennék én magam is a defibrillátorhoz taxival, de nem tudom hova kellene menni.


Gyógyszert szedek, de nem hat. Hamarosan műtét lesz ami megoldja, de még hónapokra van.


Hívjam fel a helyi mentőállomást, ők vajon mit mondanak erre?



2018. febr. 9. 18:22
 1/6 Zoli780806 ***** válasza:
100%

Szerintem, ha 200-250-es pulzussal ilyen szépen nyugodtan alaposan fogalmazva gépelsz, akkor felesleges....


De tégy belátásod szerint!

2018. febr. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Hovarju ***** válasza:
100%

Hát szerintem, hívj fel egy ügyeletes orvost, vagy a mentőket. Mondd el nekik a panaszod. Ők majd eldöntik mi legyen.

Jobbulást!

2018. febr. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
Hívd fel őket!
2018. febr. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Miért akarnál defibrillátorhoz menni??? És ugyan, ki használná egy eszméletén lévő emberen? Ezt te sem gondolhattad komolyan....
2018. febr. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Az nem arra van hogy levigye a pulzusod, hanem arra ha a szíved összehangolatlanul mozog, igy nem tudja a vért keringetni. . Valahol nagyon el vagy tévedve. Rég nem lennél eszméleteden ha arra szorulnál- ja, és nem ártana mellé valaki aki újraélesztene.
2018. febr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Úristen.. Maga nagyon h*lye ember! Azért magázódok, mert gondolom idősebb ember lehet. Infarktust, stroke-ot is kaphat, életveszély a 200-250 -as pulzus és az a legnagyobb baja, hogy hangosan jönnek a mentők és hogy amúgy is sok rohamon túl van már, biztos nem lesz semmi baja? Tudja mit? D*göljön meg és ne fárasszon minket a bajaival, ha maga sem veszi komolyan ezeket!!!!!
2018. febr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!