Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek most, ha talán...

Mit tegyek most, ha talán kezdődő delíriumom van (alkohol) és egyedül vagyok? Mentőt hívjak? (+alkoholizmus általában)

Figyelt kérdés

24 éves egyetemista vagyok, kb 3-4 éve alkoholista. Tegnap 5 liter sört és egy deci töményet ittam, ami még nálam is kicsit sok. De minden nap lemegy legalább 4 liter sör vagy 3 üveg bor mostanában. Tavaly májusban volt legutóbb egy teljesen tiszta, józan napom amikor nem ittam vagy 36 órán át, de akkor semmi bajom nem volt. Le akarok szokni mert tönkreteszem az életem, ezért ma elmentem egy leszokást segítő non-profit szervezethez, de pénteken korán zárnak és már nem voltak nyitva, majd csak hétfőn tudnék menni.


Izzadok, kicsit remegnek a kezeim és úgy általában mindenem, érzékeny vagyok a zajokra és a fényekre, reggel hánytam egy nagyot és azóta egy kisebbet, pár szelet szalámin kívül semmit nem ettem és nem is vagyok éhes és négyszer voltam wc-n, ahol csak híg lé jött. Mi legyen?


A lakótársam nincs a városban és nem a szülővárosomban élek. Félek tőle hogy most itthon elájulok vagy rohamom lesz (amit olvastam a neten) és napokig meg sem találnak. Vagy igyak egyet?



2018. jan. 19. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Ha már ide jutottál, akkor igen, igyál egyet, mert az alkohol elvonása hirtelen halálos lehet. Sajna rosszabb, mint a drog.

Mondjuk nem értem, hogy bírtál ki 36 órát rosszullét nélkül.

Igyál ma még, vagy akár a hétvégén, de aztán irány a doki, hogy kapj megfelelő kezelést. Ez nagyon durván nem játék. :(

2018. jan. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Ja, az lemaradt, hogy ne leszokást segítő szervezethez menj, mert az csak utókezelés.

Annyit javítanék, hogy az alkohol hirtelen abbahagyása vezethet halálhoz.

Nem delíriumod van, akkor írni sem tudnál. Az teljes tudatkiesés.

Gyógyulj meg! Te is írtad, hogy le akarsz szokni.

1. voltam.

2018. jan. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Csak annyit, hogy jobban légy. Az alkohol nem rosszabb, mint a drog. Az alkohol drog, mivel pszichoaktív szer, ami definíció szerint a központi idegrendszerre hat. Létezik egyébként rengeteg -különféle szempontok szerinti- összehasonlítása pszichoaktív szereknek. Amit a kedves válaszadó említ, a szereket addiktivitás alapján hasonlítaná össze. Erre is vannak skálák. Az alkohol nagy mennyiségben, rendszeresen fogyasztva okozhat dependenciát, ellentétben sok egyéb hatóanyagú szerrel, melyek nagyon csekély mennyiségben is erösen addiktívak.

Üdv

2018. jan. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Bontottam egy sört és máris jobb. Van itthon 8 doboz mára, abból azért legalább a felét megiszom majd.


Régen még kevesebbet ittam. Minden napi két sörrel kezdődött. Akkor májusban is amit említettem, akkor is még csak napi 2 üveg bor volt. Az utóbbi fél évben szaladt el a ló.


Ha ne leszokást segítő szervezethez menjek, akkor hová? Hívjam fel a mentőket, hogy "Bocsi, hagy feküdjek már be egy hétre a kórházba, amíg lezajlik a delírium."? Nem tudom mit csináljak, milyen dokihoz menjek.


Megpróbálom csökkenteni a fogyasztást (akaraterő, kitartás ugye), meg olvastam hogy rengeteg B-vitamint (többek közt) kell szedni az idegrendszer támogatására

2018. jan. 19. 15:09
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Bemehetsz ambulanciára, vagy járóbeteg kezelésre pszichiáterhez. Ez tőleg függ. Továbbá a delírium tremens elkerülhető az alkohol által okozott toleranciád csökkentésével. Igen, lesznek megvonási tüneteid, azonban kevésbé súlyosak, amennyiben lassabban csökkented a bevitt mennyiséget. A régebbi 36 alkoholmentes órád azért volt kibírhatóbb, mert a szervezeted alkoholigénye alacsonyabb volt, kevesebb hatóanyag is elegendő volt az intoxikáció kiváltásához.

Üdv

2018. jan. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%
Szedjél D-vitamint az csökkenti az alkohol iránti vágyat.
2018. jan. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
Szia! Mi történt azóta veled?
2023. jan. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!