Aranyér vérrög?

Figyelt kérdés

Üdv !


Szóval már egy hete nagyon fájt a végbél környéke. Egy kis borsó/babméretű kitüremkedést éreztem amit aranyérnek gondoltam. Több krémet is kipróbáltam de egyik sem csillapította sőt egyre jobban fájt (mintha kést dugtak volna fel) Tegnap voltam sebészeten és az orvos szerint ez egy vérrög volt amit megpróbált eltávolítani. Miután végzet azt mondta minden rendben és csak annyit mondott, hogy ne fürödjek meg székelés után tegyek fel egy újabb gézlapot.


Na most lenne pár kérdésem:

-Az normális ha még mindig vérzik (alvadt vérdarabkák is vannak a gézlapon) ?

-Ha normális, kb. meddig szokott vérezni ?

-Milyen munkát lehet így végezni (gondolom dolgozhatok, mert nem vettek fel táppénzre)

-Normális ha még mindig van néha fájdalom ?

-Oké. hogy fürödni nem szabad (zuhanyozni igen), de megmoshatom a végbélnyílás környékét (Ha igen van valami amire figyelnem kell ?) ?

-Van valami kitétel, hogy mit ehetek/ihatok és miket nem ?

-A gézlapot amit behelyezek bekenhetem valami fertőtlenítővel (Betadine) vagy felesleges ?

-Ezekről az orvosnak nem kellett volna valami tájékoztatást adnia (semmit nem mondott, sőt majdhogy nem kidobott a rendelőből) ?


Kérlek ne nézzetek hülyének, 22 éves vagyok és sohasem voltam még így. Senki sincs aki felvilágosítást adna ez ügyben.


Köszönöm



2018. febr. 15. 17:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez a dolog már csak ilyen. Én is az ősi technikát alkalmaztam, amikor hasonlót észleltem magamon: két ujj között szétnyomtam a borsónyi csomót és a feszítő érzés megszűnt. Utána persze napokon át tükörrel ellenőriztem és nagy lila folt volt sokáig a végbélnyílás melletti bőrfelületen, aztán felszívódott. Sajnos a vérzés (esélye) napokig fennállhat a te esetedben, mert lényegében nyílt sebről volt szó és székeléskor mindenképpen helyi vérnyomás növekedés van. Mindenesetre a továbbiakban a laza székletet kell biztosítani. Egyébként a dolog nem olyan ritka, mint gondolnád.
2018. febr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!