Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha szájból szájba lélegeztetün...

Ha szájból szájba lélegeztetünk akkor kötelező valamilyen védőfelszerelést használnunk?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert oké,hogy egy ismeretlen embert nem feltétlenül lélegeztetünk így pláne ha ápolatlan de pl egy ismerőst akiről tudjuk hogy normális szájhigéniája van akkor szerintem nem gondolkoznék ezen :)

2018. febr. 16. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez csak az általános javaslat.
2018. febr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Hát ha részt vettél volna bármilyen egészségügyi tanfolyamon (pl. azon, ami a jogsihoz szükséges), akkor tudnád, hogy nincs szájból szájba lélegeztetés, csak a filmekben, hanem az orron keresztül kell levegőt juttatni a rászoruló tüdejébe. Nm kell konkrét védőfelszerelés, elég egy gézlap vagy egy papír zsebkendő összehajtva az orra.
2018. febr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es, ha tanultál is volna azon a tanfolyamon tudnád, hogy VAN szájból-szájba lélegeztetés, pl., ha az orr átjárhatatlan a levegő számára pl. homok vagy por miatt.


Kérdező, zsepit vag gézt szokás.

2018. febr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
És azt is elmondták, hogy ha nincs gusztusod hozzá és ezért képtelen vagy, vagy nagy a fertőzés veszély. Pl hajléktalanról van szó. A szívmasszázst akkor is csináld amíg megjön a mentő.
2018. febr. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nyilván nem kötelező, csak a te érdeked.

De amúgy a szívmasszázs a fontosabb része, pl. ha egyedül vagy, akkor nem is kell lélegeztetni, csak nyomni.

2018. febr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom,nekem ezt tanították nem oly régen,hogy szájból szájba kell lélegeztetni (ez nem volt kérdésem) azonban azt nem magyarázták el, hogy minden esetben kötelező-e a védőfelszerelés,ezért kérdeztem meg!Azt tudom,hogy a nyomás fontos,de azt is,hogyha van rá mód akkor mindenképpen lélegeztessünk is :)
2018. febr. 16. 20:38
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja és az értelmes választ köszönöm! :) Aki nem ért hozzá az pedig kussoljon!!!
2018. febr. 16. 20:39
 8/10 anonim válasza:

Bizonyára a szakkönyvek és a különféle erről szóló leírások felhívják a figyelmet arra, hogy a szájból-szájba történő lélegeztetés során használjunk valamilyen védőfelszerelést. Ez lehet, a direkt erre a célra kifejlesztett eszköz (amelyet bizonyos elsősegély dobozok tartalmaznak), de más is lehet pl.: papír zsebkendő, steril géz, valamilyen textil, amely átereszti a levegőt.


Fontos azt tudni, hogy az elsősegély nyújtás során az első és legfontosabb teendő a saját testi épségünknek a megóvása. Emberi kötelességünk segíteni egy segítségre szoruló embertársunknak, de magunkat mindekor figyelembe kell venni!


Ahogyan írtad is, egy ismerős esetében ellehet és eltudunk tekinti az e fajta óvintézkedésektől. De itt is a legfontosabb a saját egészségünk megőrzése.


Ám mielőtt megkezdenénk az újraélesztést, fontos megbizonyosodni arról, hogy valóban szükség van e rá. Ellenben a kívánt célt a visszájára tudjuk fordítani. A megbizonyosodáshoz tartozik, hogy a szóban forgó illetőnek vannak e vitális életjelei, vagy hogy van e bármi, amely elzárja a levegőbejutásának az útját, stb.


Gyermekek és felnőttek esetében szájból-szájba át történik a lélegeztetés. Általában a csecsemőknél van az, hogy az újraélesztést végző személynek a csecsemő orrán és száján egyszerre kell befújni a levegőt. Persze kivételek minden esetben vannak és előfordulnak.


Remélem tudtam segíteni! :)

2018. febr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen,köszönöm szépen a segítségedet :)
2018. febr. 20. 00:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Én gyakorkásnál sem használtam semmit és nem lett semmi bajom :)
2018. máj. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!