Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bunkó orvos bepanaszolható?

Bunkó orvos bepanaszolható?

Figyelt kérdés
Édesanyám beteg lett így hazamentem segíteni de közben lett nekem is egy tüszős mandula gyulladásom és mivel hétvégén jött elő az ottani ügyeletre mentem el, az orvos (férfi) majd le ordította a fejem hogy ha nem ott lakom miért merek oda menni azon kívül hogy leordította a fejem megnézte a mandulámat amitől elszörnyedt annyira gyulladt volt ,nem csinált semmi más vizsgálatot papíron persze ez már másképp szerepelt. Felírt volna injekciót de az nem volt a gyógyszertárban így másik városba kellett volna menni hátha van az ügyeletes patikában végül a gyógyszert választottam 3 szem nyamvadt tabletta 3400ft amit szintén bunkó stílusba meg is jegyzet ha a drága gyógyszer kell legyen de azért vegyek még mellé strepfen spray a mandulám fertőtlenítésére azt már nem kell feliratni vény nélkül vegyem meg 2000 ft felett van az is. Meg se nézte szedek e mást vagy van e valamilyen más betegségem a számítógépen csak a kioktatásommal volt elfoglalva, én meg lázasan, fáradtan mivel előző este nem aludtam a torok fájás miatt csak álltam ott bambán ,alig vártam hogy kijöhessek. Ilyen esetben lehet panaszt tenni az orvos viselkedése ellen a munkáltatójánál? Egy Kft-nek lett kiadva a hétvégi ügyelet már nem a körzeti orvosok csinálják felváltva mint előtte.
2018. febr. 18. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

vagy a betegjogi képviselőhöz vagy a cég vezetéséhez fordulj.

de úgy se fog történni semmi, örülnek, hogy van orvos. még ha bunkó is.

2018. febr. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%

ha nem ő a te orvosod tényleg nem oda kellett volna menned, csak ugye akkor is segített rajtad, ha bemész úgy hogy mondod mi a bajod, mit akarsz?? mit nézzen meg még rajtad?? felírt egy 3napos gyulladás csökkentőt, az pedig nem olcsó, mondta még hogy mit javasol mellé...

mit akarsz ezen kívűl?? főzzön neked teát??

nem is az ő betege vagy de azért megvizsgált, írt fel gyógyszer... te meg még be akarod panaszolni??

amúgy az orvos is hiány szakma, nem tennének semmit, ezzel a kis meséddel oda állsz és megmondják hogy akkor menjél a házi orvosodhoz ne pedig más orvosoknál kószálj

2018. febr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Bepanaszolható, de következménye nem lesz. A cégeknek kiadott ügyeletekbe így is lasszóval fogják az orvosokat, mert baromira nem vonzó (nem véletlenül).


Nálunk is állandó bajok vannak az ügyelettel, és nem ilyen csipcsup baj (bocsi), hogy bunkó, hanem hazazavarta az egyik "kolléga" az agyhártyagyulladásos gyereket is. A világon nem történik semmi, mert a háziorvosok már nem viszik/vihetik az ügyeleteket... Szóval sajnos ez van, én kerülöm is, csak végső esetben megyek oda. Egyébként sok jó ügyeletes orvos is van, de annyira lutri, hogy hihetetlen.

2018. febr. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Ez nem más, mint rikácsolás. Hogy finom legyek.
2018. febr. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Az orvos arra esküdött fel, hogy ha valaki bajban van, segít rajta. Az ő feladata a gyógyítás és a segítés, nem pedig a kioktatás. Senki sem hobbiból lesz rosszul és megy dokihoz. Még akkor is így van, ha van itt pár agymosott droid a válaszolók között és megmondóembert játszik.

Tuudtommal az ügyeletre bárki mehet, az nem háziorvos. Érdekes, de egyszer én egy balatoni nyaralásnál horzsolást szenvedtem és zokszó nélkül elláttak. Lefertőtlenítették, tetanuszt adtak, kedvesek voltak, nem oktattak ki, hogy a nyaralást szakítsam meg és utazzak haza a háziorvoshoz.


Úgyhogy én a kérdező helyében simán egy ilyen visszajelzést adnék, hogy ugyan magyarázzák már el a kedves doktor úrnak, hogy mik a kötelességei és mik az alapvető viselkedésbeli normák.

2018. febr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Hányszor irod még ki?
2018. febr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem teát vártam tőle hanem emberi viselkedést és hogy esetleg megkérdezze van e valamilyen betegsége annak az idiótának aki odamegy akkor talán nem olyan gyógyszert írt volna fel amit egy szívritmus zavarban szenvedő nem szedhetne, pontosan ugyan ilyen viselkedést tanúsított előző nap édesanyám szomszédjával szemben akinek a vérnyomásával volt gond vele is ellenséges kioktató hangnemben beszélt. Nem betege egy ember sem aki oda megy ez egy ügyeleti rendelés amit ő havi egy hétvégére bevállalt és az oda menő betegek után kapja a fizetését. Nem azt mondtam komplett vérképet csináljon de 9 olyan vizsgálati eredményt írt még az ambuláns naplóba amiket meg sem csinált de a lényeg ezek is ki vannak számlázva. Orvostól azt várom el hogy emberségesen viselkedik és segít a betegeknek nem azt hogy megalázza őket az asszisztense előtt és kioktassa
2018. febr. 18. 11:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Simán. Menj a betegjogi képviselőhöz ő majd segít Neked!
2018. febr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!