Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit csinálnátok, ha így...

Mit csinálnátok, ha így viselkedne az orvos?

Figyelt kérdés
Anyukámmal ugyan ahoz a szakorvoshoz járunk. Én hivatalosan is hozzá tartozom, anyukám nem. Mikor legutóbb az orvosnál jártam panaszkodni kezdett anyukámra, hogy sértő dolgokat mondott rá a röntgent kezelő asszisztensnek és ezzel őt annyira megbántotta, hogy nem fogja tovább anyukám kezelését vállalni. Anyukám mindenkivel nagyon udvarias, ezért mondtam az orvosnak, hogy biztos csak egy félre értésről van szó. Erre ma anyukám volt nála és valóban lemondta végleg a kezelését, azzal az indokkal, hogy a ÉN a lánya rondán és kioktatóan viselkedtem vele, amihez ő nincs hozzászokva. Anyukám át tud menni ahhoz az orvoshoz akihez tartozik, de én most mit csináljak? Beteg vagyok így szükségem van az ellátásra. És nem is értem ezt az egészet, mert se anyukám se én nem voltunk vele tiszteletlenek egy kicsit sem. Nem értem az egészet. Azt sem értem miért küldi el egyikünket a másik viselkedésére hivatkozva és miért keveri így a szart? Mit mondjak neki ezek után? Mit csináljak? Semmi kedvem hozzá járni a jövőben. Teljesen érthetetlen a viselkedése. Eddig olyan normálisnak tűnt azért ment át anyukám is hozzá. Tudtok erre valami magyarázatot? Tényleg maximálisan kedvesek voltunk vele mindketten.
2018. febr. 16. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy ez az egész kitaláció. Ilyent orvos nem csinál. Bár az is lehet, hogy mindkettőtöket utál. Szerinted miért hazudna egy orvos ilyent?
2018. febr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Én is döbbenten állok a történtek előtt. Elképzelésem sincs mivel sérthettem meg annyira kedves voltam vele. Anyukámmal megbeszéltük a dolgot és ő sem érti az egészet.
2018. febr. 16. 18:57
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha igaz a sztori akkor a legjobban azzal jártok ha mindketten orvost váltotok és ezt a duzzogó sértődékeny egóhuszár majmot meghagyjátok a saját levében futyogni.
2018. febr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mi az, hog? Ha igaz a sztori? Szerinted viccből írnék ki ilyet? Mint írtam én hozzá tartozom, így nem olyan egyszerű másik orvoshoz mennem. Anyukám tud menni ahhoz akihez tartozik.
2018. febr. 16. 19:05
 5/11 A kérdező kommentje:
Meg szeretném megérteni, hogy ha velem van baja azt miért nem nekem mondja, ha anyukámmal azt miért nem neki? Gondolhatja, hogy megbeszéljük mert tudja, hogy jóban vagyunk.
2018. febr. 16. 19:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Szakorvost írtál, de ha valójában HÁZIORVOSRÓL van szó, te is nyugodtan tudsz váltani, ha az új orvos befogad. Akkor csak ki kell kérned a betegkartonodat a régi helyről. Ha szakorvos, akkor fordulhatsz a betegjogi képviselőhöz. Ha hozzá tartozol, köteles a legjobb tudása szerint ellátni, különben etikai vétséget követ el. (Ezt akár meg is mondhatod neki, nem gáz, mert ha nem lát el rendesen, beperelheted, gondolom azt nem szeretné.) Egyébként anyukád ügyeit nem beszélhetné ki veled és fordítva az orvosi titoktartás miatt! Ez már eleve egy etikai vétség volt! Remélem, tudtam segíteni.
2018. febr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem háziorvos hanem szakorvos. Egyszer régen fordultam betegjogi képviselőhöz mert a háziorvosom szakorvos helyett a pszichiátriára küldött és majdnem meghaltam miatta. Ennek annyi eredménye lett, hogy senki nem akart elvállalni a.kerületben. Nagyon nehezen találtam másik háziorvost. Mert olyan dühös lett a betegjogi képviselő látogatása miatt, hogy rosszhíremet keltette mindenhol. A vizsgálatnak sem lett eredménye mert meghamisította a gépében lévő adatokat és beírt olyan szakorvosi vizsgálatokat amiken soha életemben nem jártam. A betegnek nincsenek jogai sajnos. Most nem arról van szó, hogy engem nem kezel tovább. Mert legitóbb még mondta is mikor menjek legközelebb. Én nem éreztem, hogy baja lenne. Csak ma tudtam meg, hogy miket mondott rólam. Ha betegjogi képviselőhöz fordulok akkor tuti nem fog ellátni többet ha a semmitől is valami baja van. De orvost váltanom is még lejetetlenebb lenne. Ez nem jó tanács sajnos.
2018. febr. 16. 19:30
 8/11 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy már így is teljesen ki vagyok a betegségem miatt és pont nem hiányzott ez még. Lehet, hogy ő a jövőben is ellátna csak ezek után nekem nincs kedvem hozzá járni. És ha megint találkozom vele fogalmam sincs hogy viselkedjek. Nehezen tudom szó nélkül hagyni ezt az etikátlan viselkedést. Meg nem is értem ezt hogy gondolta mikor tudja, hogy a betegségem miatt van elég bajom nélküle is. És tisztességtelen, hogy a szemtől szemben kedves volt a hátam mögött meg ilyeneket mond és komfliktust próbál teremteni az anyukámmal.
2018. febr. 16. 19:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Szóval már nem is bíznál meg ebben a szakorvosban, nem is csoda.

És az anyukádnak van egy ugyanilyen szakorvosa, akivel nincs baja.


Mi lenne, ha átkérnéd magad az anyukád szakorvosához, de nem mondanál semmit ezekről a részletekről, csak azt mondanád, hogy neked jobb lenne, ha az anyukáddal egy orvoshoz járnátok.

2018. febr. 18. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azt nem tudjuk anyukám orvosa milyen. Mert még nem volt nála. Egy kerületben lakunk anyukámmal de nem egy körzetben. Ezért nem egy helyre tartozunk.Ő nemrég költözött ide és azért az én orvosomhoz ment mert eddig szimpatikusnak tűnt. Mikor kórházban voltam még fel is hívott, hogy mi van velem. Nem tudom miért boldondult most meg? Meg lehet kérdezni, hogy elvállal e a másik orvos akinek nem vagyok a betege. Csak egy rendelőn belül ez olyan kellemetlen. Mert ha nem és elmondja nrki akkor még kínosabb lesz az egész, ha a semmitől megsértődött, akkor mi lesz ha oka lesz rá? Az meg nem indok, hogy anyukámmal egy orvoshoz akarunk járni. Ez inkább hátrány mint előny. Nem az óvodában vagyunk. Ezt nem sértésnek szántam csak tényleg olyan lenne. Ráadásul ő a főorvoshoz tartozik. Félek a konfliktustól nagyon.....elég nekem a betegségem.....nem hiányzik még ez is. 😣
2018. febr. 18. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!