Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha TBC-m van, akkor azt 100%,...

Ha TBC-m van, akkor azt 100%, hogy kiszűrik az éves tüdőszűréskor?

Figyelt kérdés

Másképpen fogalmazva: Ha nem jelentkeztek, hogy bajom van, akkor 100%, hogy nincs TBC-m?

Továbbá mennyi idő alatt elemzik ki a szűrés eredményeit, ha január közepén voltam, akkor annak mikor van eredménye?



2018. febr. 21. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Most már egész biztos, hogy megvan a lelet. Nagy valószínűséggel szólnak, ha valamit találnak, de nyugodtan bemehetsz a leletért.
2018. febr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Másnap mehettem már a leletért, így a tiéd is biztosan már régen készen van és azért nem értesítettek, mert minden rendben.
2018. febr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Általában másnapra megvan a lelet. Nyugodtan menj érte. Ha nem is 100%, de igen nagy biztonsággal lehet mondani, hogy ha a leleted negatív, akkor nincs tüdőbetegséged.

Ha valami gyanús van a képen, akkor inkább visszahívnak és készítenek újabb felvételt. Inkább két felvétel, minthogy átcsússzon valami probléma.

Engem egyszer visszahívtak, mert valami foltot láttak a képen. Csináltak egy felvételt egy másik készülékkel. Foltnak nyoma se volt, bizonyára az előző filmen volt valami hiba. Megköszönték, hogy eljöttem és jó egészséget kívántak.

2018. febr. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Régről úgy rémlik, hogy szólnak ha baj van.

Van viszont valami bajom, nem tudom mi, erre is gyanakszom...


De amilyen a mai egészségügy, felmerült bennem, hogy vajon nyugodtan ülhetek-e hátradőlve, ha nem értesítettek problémáról?

nehogy az legyen, hogy emberhiány miatt még nem is tudták ellenőrizni, és akár még tbc-m is lehet, stb...

Na ez aggaszt, értitek...?

2018. febr. 21. 16:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát, menj be a leletért.

Milyen tüneteid vannak, hogy pont a TBC fordult meg a fejedben? Az civilizált körülmények között élő embereknél gyakorlatilag nincs. Hajléktalanok közt igen. Nem véletlen, hogy az ország nagy részén már nem kötelező a tüdőszűrés.

2018. febr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
34%

Az a biztos ha személyesen bemész érte. Régen tényleg értesítést küldtek ha nem volt biztos valami, de nálunk a leletért akkor is be kellett menni.

A mai Eü- ben sokszor havonta változtatnak rendelkezéseket. A rákszűrés eredményéért is be kell mennünk. Ha nem mész és pozitív akkor majd rájössz magadtól idővel.

Ha betegnek érzed magad akkor a tüdőszűrés csak az első lépés. A háziorvosoddal beszéld meg a panaszaidat, és kérd, hogy segítsen abban, hogy kiderüljön mi bajod van . Szinte biztos, hogy labort, vér, vizelet vizsgálatot kér aminek alapján sok információt lehet nyerni, és ez segít a tovább lépésben

2018. márc. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!