Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A Hála pénz az kötelező?

A Hála pénz az kötelező?

Figyelt kérdés

Ha valaki fizeti a TB-t akkor miért kell fizetni az orvosnak hála pénzt?

Magánkórházban természetes hogy fizetni kell ,de állami kórházban ha van TB akkor az emberek miért fizetnek még pluszban a orvosnak hála pénzt?

Akkor minek fizetik a TB-t mért nem mennek el magánkórházba ha annyira fizetni akarnak az orvosnak?

Ha valaki hálákodni akar az miért fizet 50 ezer forintot egy olyan orvosnak aki 25 milliós terepjáróval jár?

Amúgysem illedelmes pénzel hálákodni mért nem vesz a beteg egy bon bont vagy egy csokit vagy bármilyen ajándékot az orvosnak? De azt is megfigyeltem hogy általában szegény egyszerű emberek szoktak fizetni hála pénzt a gazdagok nem fizetnek ,és egyébként a hála pénz nem bűncselekmény?Egyáltalán kitalálta ezt ki?

Vagy ezt a kormány találta ki és ez kötelező?



2018. márc. 11. 07:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
64%

Annyira érdekes egyébként, hogy csomó helyen azzal riogatják az embert, hogy ha nem fizetsz, rád sem néznek. Érdekes módon én ezt még soha a büdös életben nem tapasztaltam, és a családom sem.

Sőt, apám katéteres szívműtétje után anyám hajkurászta a dokit, hogy a zsebébe csúsztasson valamit, de az orvos nem hagyta. Ugyanez volt nagyapám térdprotézisénél is...

2018. márc. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Természetesen nem, bűncselekmény.


Az, hogy tthon elfogadott, egy dolog, Svájcban azonnali hatállyal bíróság elé kerül a hálapénzt elfogadó - és ADÓ is -, utóbbi megvesztegetésért.


Én otthon sohasem adtam hp-t, az a dolga, hogy ellásson, csak erre manapság már szrnak bele.

2018. márc. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

9-es, ez nem igaz.


Sztk-ban sajnos 95%-ban sehogyan sem látnak el már normálisan, ha adsz, ha nem.


A magánorvosnak pedig NEM hp-t adsz, hanem a TARIFÁJÁT fizeted ki. Nem ugyanaz.

2018. márc. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ez a hálapénz dolog az emberek következetlensége miatt alakult ki. Ugye pénzt ad különböző előnyökért, csak arra nem gondol, hogy ha mindenki pénzt ad, akkor ő ugyanott van, mintha az egész mizéria nem is létezne. Mindenkit nem tud soron kívül ellátni az orvos! :-))
2018. márc. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Nem fog ellátni de röhej az egész
2018. ápr. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!