Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hálapénz adásáért is büntetés...

Hálapénz adásáért is büntetés jár vagy csak az orvost büntetik meg, amiért elfogadja?

Figyelt kérdés

2018. márc. 11. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyik sem
2018. márc. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

a hálapénz egy csodás dolog, már-már varázslat!

odaadod és máris megjön a kedvük/ eszük a gyógyításhoz 😄

2018. márc. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
A hálapénz legális, szóval nem büntetnek meg senkit.
2018. márc. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Teljesen meg voltam győződve róla, hogy nem legális, de írtátok és utánanéztem tényleg. Kicsit ledöbbentem. Amúgy vannak orvosok, nővérek, akik hálapénz után is ugyanúgy tesznek a betegre...
2018. márc. 11. 16:51
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy vannak orvosok, nővérek, akik hálapénz után is ugyanúgy tesznek a betegre..."


És van egy rakás olyan is, aki hálapénz nélkül is normálisan bánik a beteggel. Tőlem még sosem kértek/fogadtak el hálapénzt...

2018. márc. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen vannak ilyenek is, de mikor az embert hozzá tartozója azért hal meg kis híján, mert nem törődnek vele az eléggé fel tudja zaklatni az embert.
2018. márc. 11. 18:30
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

#2 vagyok

nem ertem a lepontozast, lenyegtelen

sajnos van jo par tortenetem, de a legszebb az volt amikor a haldoklo nagymamat szirenazva vitte a mento a korhazba, ahonnan belso verzes csillapitasa nelkul kuldtek tovabb egy masik korhazba, es amikor kerdeztuk, h megis miert a noverke erosen celzott ra, h a kezeloorvos nem kapott “motivaciot”

a masik korhazban kenopenzzel kezdtunk es mit ad isten, elallitottak a verzeset es majdhogynem korbeugraltak, de sajnos mar keso volt, nagymamam masnap eletet vesztette.

2018. márc. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nálunk is a nagymamával gáz a helyzet. 5 nappal ezelőtt majdnem megfulladt az éjszaka, mert úgy helyezték el az ágyát a nővérek, hogy nem érte el a csengőt. A szobájában hasonló állapotú idősek voltak, 1 nappal azelőtt került oda egy fiatalabb beteg hölgy, ha ő nem szól a nővéreknek a mamám valószinűleg halott. Rá 2 napra hazaengedik a fulladozó mamámat. (nem értem, hogy miért nagyon rossz állapotban volt) Elhoztuk haza, 2 napig hasmenése volt megállás nélkül. Mint kiderült az egyik orvos felírt neki hashajtót, mert azelőtt szorulása volt, majd jött a váltó orvos és ő is felírt neki egyet, így dupla adagot kapott. Na ez egy, amúgy is nagyon legyengült idős embernél eléggé veszélyes. 2018 -ban itt tartunk, hogy a nem jegyzik fel sehová, hogy a beteg milyen gyógyszereket kapott. Természetesen a zárójelentésben említést sem tesznek a hashajtóról. 2 nap múlva ismét szirénázva vitte vissza a mentő, mert annyira kiszáradt...
2018. márc. 12. 09:56
 9/12 anonim ***** válasza:

belso verzes csillapitasa nelkul kuldtek tovabb egy masik korhazba, es amikor kerdeztuk, h megis miert


Persze, az még véletlenül sem fordulhat elő, hogy az első kórházban nem volt endoszkópia? Vagy ha volt, akkor éppen foglalt volt, ugye?


Ne haragudjatok, de ezeknek a híreknek a fele csak viszályszítás.

2018. márc. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

A hálapénz NEM legaális, már bocsánat.


Azért, mert otthon a sok marha mindenért adja, persze, hogy virágzik az üzlet.


Én SENKINEK nem adtam egyetlen fillért sem, mégis meggyógyítottak anélkül is.

2018. márc. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!