Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek? Nagyon tanácstala...

Szerintetek? Nagyon tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Bocsánatot kérek ha nem jó kategóriába írtam ki.

A helyzet az hogy már két éve vannak panaszaim. Pl. mikor guggolok mindkét térdem nagyon fáj. Ugyanez lépcsőzésnél meg akkor is ha sokáig ülök egyhelyben. Elmentünk augusztusban a sportkórházba Budapestre, és azt mondta a doki, hogy rendellenes a térdkalácsaim alakja, ezért hajlításkor kifelé csúszik majd kinyújtásnál visszacsúszik az eredeti helyére. Azt mondta hogy gyógytornával meg kell erősíteni a négyfejű combizmaimat és lehet hogy jó irányba visszahúzza majd a patellát de lehet hogy nem. Ha végképp nem javul akkor műtét. Azt mondta hogy ha két hónapon belül nem javul akkor menjünk vissza. Szeptemberben el is kezdtem a gyógytornát. Minden nap elég kemény gyakorlatokat csináltam/csinálok. Ennek ellenére nem javult, sőt rosszabb lett sokkal. Nem mentünk vissza a dokihoz (ugyanis vidéki vagyok és nem akartunk utazni) édesanyám telefonált és az orvos gyógyúszást javasolt. Azt is elkezdtem és már meg is csináltam a kiírt 25 alkalmat de nem javult és még most is járok (heti kétszer). Nemsokára elmegyünk vissza a sportkórházba.

Én már belefáradtam a sok gyógytornába és úszásba (tegyük hozzá hogy versenyszerűen sportolok és táncolok is mellette).

Az orvos két hónapot adott a javulásra. Nekem 7 hónap alatt csak romlott. Szerintetek műtét lesz belőle? Vagy nem érdemes?

14/L



2018. márc. 14. 22:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Jah azt elfelejtettem hozzátenni hogy ezt nem jó halogatni elvileg, mert olyasmit hallottam hogy amikor rossz felé megy a térdem akkor koptatja a porcot.
2018. márc. 14. 22:52
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem kérd ki egy másik orvos véleményét is. Meg olvass utána a betegségednek a neten, hátha találsz valami altetnatív megoldást. Ez az orvos azt mondta ha nem javul műtét. Így ha hozzá mész vissza akkor műtét ha beleegyezel.
2018. márc. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ
2018. márc. 14. 22:58
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Az jutott eszembe, hogy mi lenne, ha megpróbálnád a tapinget, legalábbis amíg nem dől el, hogy kell-e operálni (valószínűleg a patella ín tapadását helyeznék át), addig is a helyén tartaná a patellát és nem kopna a porc.


Találtam videókat, nem ördöngősség. A szalag közepét nyújtod, a végeit nyújtás nélkül ragasztod zsírtalan bőrre.

2018. márc. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Lemaradt:)

2018. márc. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nagyon Nagyon jó ötlet :) csak az a baj hogy már kipróbáltam és nem használt, vagy segített.. Van két elég modern térdrögzítőm is oldalvassal (ezt csak sportolásnál használom). Egy ideig még oké, aztán már abban is fáj.. Az a baj, hogy nagyon igénybe veszi a térdet a sport amit űzök (vívás)
2018. márc. 15. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!