Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudnátok segíteni? Kihez...

Tudnátok segíteni? Kihez forduljak ha hízni szeretnék, de tanácstalan vagyok?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok már keseredve, mivelsoha nem voltam nagy súlyú, 50 kg körül mozogtam, de az utóbbi pár évben lassacskán folyamatosan fogyok. Most 44-45 kg vagyok a 172 centimhez, kb 5 év alatt alakult ennyire a súlyom. Étvágytalan vagyok, ha megéhezem, akkor sem bírok túl sokat enni, mert hamar eltelítődök. Nincs már meg az az érzés, hogy valamit jóízűen meg tudok enni. Voltam két háziorvosnál, akiknél nem sokra jutottam a vérvételen kívül. Nem kaptam semmi tanácsot. Miért van az, hogy ha valaki fogyni akar, akkor ezernyi tanáccsal ellátják, de ellenkező esetben a legtöbb tanács az, hogy egyek hízlaló, vacak ételeket, meg mekis kaját...?

Nekem olyan orvosra lenne szükségem, aki kivizsgál, és ellát tanácsokkal, foglalkozik velem, valódi segítséget nyújt. Milyen orvost keressek? :(


2017. aug. 7. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Gasztroenterologusnal voltal mar? Hatha o tud segiteni. Szerintem magnézium és B vitamin (vagy B6 vagy komplex) segíthet,meghozhatja az étvágyad. Sok sikert
2017. aug. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lelki tényezők? Sokan bánatukban vagy egy kezdődő depresszió miatt fogynak.
2017. aug. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azokhoz lehet fordulni, akik itt a gyk-n fogyni akarnak. Itt a táplálkozás rovatban biztos van vagy 2 tucat.
2017. aug. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1.

Nem voltam még, mert nem tudom melyik orvostudományághoz érdemes fordulnom. Volt két vérvételem meg egy hasi ultrahangom, de ezek nem mutattak ki semmit. B-komplexet szedek már egy ideje, de semmit sem változott tőle a helyzet, pedig még csak nem is a gyógyszertári meg drogériás vitaminokat szedem, hanem a testépítőknek számt, sokkal magasabb hatóanyagtartalmút.


2.

Amikor elkezdődött úgy 5 éve, akkor lehetséges, hogy lelki okai voltak, mert akkoriban mentek külön szüleim, de azon nagyon hamar túltettem magam, sőt azóta úgy gondolom, ez volt a jó megoldás. Most nincs lelkeg nagyobb nyomás rajtam, mint bármely másik hétköznapi embernek, sőt boldog párkapcsolatban élek, és az élet más területein sincsenek depresszióra okot adó problémáim. Talán a munkám az, ami elősegítette még a fogyásomat azon túl, hogy már alapból rossz étvágyú voltam. Majdnem 2 és fél éve dolgozok gyárban, nincs baj a munkámmal, csak a 12 órás műszakok nagyon megterhelnek, szünetekben sem tudok mindig annyit enni, mert kevés az a 10 perc wc-re is meg még kajálni, de igyekszem minden szünetben enni. Meg igazából folyamatos mozgásban vagyok, ettől inkább nagyobb étvágyúnak kéne lennem, de nem :/ Nem okolom a munkám, de minimálisan az is közrejátszik, hogy tovább fogytam. Persze az sem használ, hogy erőltetik az evést, de mégis úgy gondolom valami más baj lehet itt, mert vannak napok amikor nagyon jóízűen, sokat és rendszeresen eszek, de ilyenkor sem nő a súlyom, sőt még inkább csökken.


3.

Tanácsot kértem, de olyat ami előrébb visz, nem pedig hülyeséget.

2017. aug. 7. 21:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Valami problema akadt nallad. Szerintem sokat stresszelsz , idegeskedsz meg stb ez allhat a hatterben. Probalj meg naponta 4-5szor enni , ne sokat csak sokszor keveset . utana mar biztossan tobbet fogsz tudni enni 😃 deelarulokegy titkot .. Enis ebbe a helyzetbe vagyok , de en mindig is ilyensovanyka voltam ..probald amit mondtam segiteni fog
2018. júl. 8. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!