Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha lehetséges pszichológusok...

Ha lehetséges pszichológusok IS válaszoljanak. Szerintetek ez alapján depis lehetek? 15/L

Figyelt kérdés

Járok kb 5 hónapja pszichológushoz, és anyám rendezkedett hogy biztos depressziós vagyok. és kértem tesztet a pszichológustol, hogy bebizonyítsam hogy NEM vagyok az.

Kaptamm egy olyat, hogy ijen figurák vannak a lapon, és kikellett szineznem hogy hol érzem jol magam. meg egy másféle tesztet amiben ezeket jelöltem be, hogy:



gyakran vagyok szomorú, nekem nem sikerül semmi, mindent rosszul csinálok,csak néhány dologban lelem örömöm, gyakran viselkedem rosszul, biztos vagyok benne hogy valami rossz dolog történik majd velem, gyűlölöm magam, minden ami rossz az én hibám, legszívesebben megölném magam, mindig sírhatnékom van, mindig felbosszant valami, gyakran nem kívánom mások társaságát, képtelen vagyok bármiben is dönteni, csúnya vagyok, mindig noszogatni kell magam arra hogy a házi feladatom megcsináljam, mindig rosszul alszom, mindig fáradtnak érzem magam, elég jó az étvágyam, gyakran tartok tőle hogy valami komoly bajom van, mindig magányosnak érzem magam, az iskolában sosincs jó kedvem, nincs egyetlen barátom sem, sokat rontottam azokbol a tantárgyakból is amelyekből azelőtt jó voltam, sose tudok olyan jó lenni mint más gyerek, engem senki sem szeret igazán, sokszor nem csinálom azt amit mondanak, szinte mindig veszekszem valakivel.


2011. ápr. 7. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez minden tizenévesre jellemző.Most kezdesz felnőtté válni és ez nemcsak testileg nyilvánul meg,hanem lelkileg is.Nem találod még a helyett a világban,de hidd el minden rendeződni fog.Ne csüggedj!
2011. ápr. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
csak azért kérdezem, mert szorongásom már van, és ugye a szorongásbol jöhet a depresszió..de eddig még ezek nem voltak..3-4 honapja kezdődtek, és tartok tőle hogy mégis igaza lesz anyámnak és tényleg depressziós vagyok.
2011. ápr. 7. 17:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ezek szerint,hogy szakfogalommal éljek,valószínűleg kevert szorongásos depressziód van.Próbálj felkeresni anyuddal egy pszichológust.Vele különböző gyakorlatokkal és sok beszélgetéssel feloldható ez a probléma.Valamint mellette egy pszichiátertől pedig gyógyszeres kezelést fogsz valószínűleg kapni,mert együtt hatásosak.Persze neked is akarni kell magadtól kilábalni ebből az állapotból.
2011. ápr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
járok kb 5 honapja pszichológushoz + peste a vadaskertbe, és álítólag postán küld ott az egyik pszichiáter akihez járok valamilyen gyogyszert hogy "legalább" suliban orákon tudjak figyelni...de nem is tudom, gyogyszereken nem igen szeretnék élni
2011. ápr. 7. 17:45
 5/10 anonim ***** válasza:

A Vadaskertben tényleg küldenek postán Ritalint. Kislánykoromban én is szedtem, de jobb nélküle.

20/L

2011. ápr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tudod egyetértek veled.Egy tizenévesnek semmiféleképpen nem javasolt a gyógyszer.A legjobb gyógymód a beszéd.Nem szabad a problémákat magadban elfojtani.
2011. ápr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

ritalint szedtem már pár éve, de nem használt ezért abba lett hagyva..


lehet egy ideig jó a gyógyszer, de az is csak egy ideig jó..és ha elfojtanám vele magamban a dolgokat, akkor az ottmarad bennem, és akkor gondolom a pszichológus sem ér semmit, mert ha nincs tünet, nincs mivel foglalkozni.nem?

2011. ápr. 7. 17:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincs barátnőd,akivel tudnál beszélgetni?Vagy egy jó barát a közeledben?
2011. ápr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hát van két lány, akikkel ugyahogy jóban vagyok, de elégsokszor elbizonytalanodom velük szenben hogy mivan ha kibeszélnek meg hasonlok,ezért nem szoktam nagyon beszélni velük.
2011. ápr. 7. 18:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha gondolod írj az email címemre és megpróbállak ellátni tanáccsal.
2011. ápr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!