Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért esik le állandóan a cukrom?

Miért esik le állandóan a cukrom?

Figyelt kérdés

Az lenne a gondom, hogy 1-2 napja folyamatosan leesik a cukrom, függetlenül attól, hogy mennyit eszek. Sokszor szinte lapátolom magamba a cukrot, mégis pár órán belül mindig leesik. 6 éve vagyok cukorbeteg, de ilyet korábban még sosem tapasztaltam. Nagyon zavaró ez, főleg, hogy hajnalban párszor felébredek emiatt, ezért aludni se tudok normálisan..

Mi lehet a probléma? Tapasztalt már valaki hasonlókat?

15/f



2014. febr. 1. 17:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Közrejátszhat az, hogy kb 1 hete beteg voltam? Valami járvány volt errefelé, aztán nekem is volt hányinger, hasmenés, etc..
2014. febr. 1. 17:49
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, közrejátszhat. Bátyámnál teljesen meg szokta zavarni a betegség a vércukor értékét.
2014. febr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mikor voltál utoljára ellenőrzésen?
2014. febr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy hete kellett volna mennem, de mivel nem éreztem jól magam, kértünk más időpontot. Február közepén fogunk menni
2014. febr. 1. 19:22
 5/11 A kérdező kommentje:

Ez hihetetlen..Előbb vacsorára megettem jó pár szelet kenyeret, meg egy almát, rá fél órájára mégis 3.5 volt a cukrom.

Mit ajánlotok gyomorra? Mert még mindig megy a hasam. Illetve, nem kell olyan gyakran WC-re járnom, de ha elmegyek, szinte csak víz jön ki belőlem. Furcsa, mert már teljesen jól érzem magam, mióta kigyógyultam a betegségből

2014. febr. 1. 20:38
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

mi még szerintem érdekes lenne,

hogy I.-es vagy II.-es típusú diabéteszed van?

Gyógyszert szedsz rá vagy inzulint kell beadnod?

Vagyis mire állítottak be?

Esetleg csak diétázni kell, az orvos korábbi megállítása szerint?


Ezt is fontos tudni a mérlegeléshez.

Korábban mennyi szokott lenni a cukrod és milyen gyógyszerezés mellett? Túlsúlyos vagy és lefogytál közben?


Sok minden számíthat. Szerintem a kérdésekre adott válaszok alapján többet tudnak mondani, akinek van fogalma a dologról.


Csak azért írtam mert nekem is van II.-es típusú cukor problémám kb 2006-2008 óta amire metformin hatóanyagú gyógyszerből kell bevennem napi 2X 1000 mg-ot. Ezzel éppen jól beállt 5.x körül, de volt már amikor reggeli után 2 órával le ment 4 körülire de máskor meg 3.2-re is. Akkor gyorsan ettem valami szénhidrátosat. (diabetikus nápolyit fruktózzal) Persze mindenki másképp reagál különböző dolgokra.

2014. febr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

I-es típusú vagyok, naponta 4x szúrok. Súlyom nem változott, korábban a cukrom nem éppen volt jó. De sok cukorbeteg ismerős mondta, hogy fiatalkorukban nekik is voltak ilyen időszakaik, ez normális.


u.i: Épp most volt 1.9 a cukrom, ami eddig rekord..

2014. febr. 2. 21:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Csökkentsd az inzulint!
2014. febr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A cukor szintet a beadott inzulin viszi le.

Azzal lehet egyensúlyban tartani.


Mivel úgyis mindig mérned kell, ezért ha kevesebb inzulint adsz magadnak, akkor nem fog annyira leesni a cukor szinted.


A mérésből látod, hogyan változik. Tehát magadnak be tudod állítani, hogy éppen hogy reagál a szervezeted arra az inzulin mennyiségre.


Tehát:

Ha sok az inzulin akkor nagyon le fog esni a cukrod.

Amikor valamivel kevesebbet adsz be magadnak, akkor be fog állni egy kicsivel magasabb érték. Azt majd kitapasztalod méregetéssel, hogy mennyivel kell csökkenteni az inzulint.



Az előttem szóló nagyon jól elmondta ugyanezt három szóban. :)

2014. febr. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, volt, hogy csökkentettem 2-3 egységgel, de nem mindig használt.

Mostanában már kezd helyreállni a cukrom, de a gyomrom még mindig nem túl jó. Tudtok valami hatásos gyógyszert hasmenés ellen?

2014. febr. 5. 06:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!