Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Üdv! Üzemorvoshoz csak ahhoz...

Üdv! Üzemorvoshoz csak ahhoz mehetek, akivel szerződése van a munkahelyemnek?

Figyelt kérdés

Vagy mehetek máshová is,ha kifizetem?

Rendkívül arrogáns,lekezelő és mogorva stílusban kaptam 2 hónapra alkalmasságot,holott semmi bajom,csak a piros vonal alatti számokat nem láttam rendesen.Illetve nem mindet.Bosszant,hogy már a váróban elkezdődött és mire bementem egyre ellenségesebbek lettek.

Ugyanabba a munkakörbe dolgozó hölgy,50 %-os látásra (egyik szemén) gond nélkül megkapta normál időre.

Még a munkaadóm is kivolt akadva,hogy nem érti miért...


Köszönöm a választ!


2018. márc. 24. 06:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Hat tulajdonképpen mindegy hova mesz csak legyen egy ervenyes alkalmassagi papirod az adott munkakorre.

Max mivel nem a szerződött partnerhez mentel, nem fizeti ki a munkatato neked.

2018. márc. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Az, hogy egyik szemem 50, semmit nem jelent, mert a jobbik szem látásélessége dönt. Ha neki a másik jó, neked még mindkettő minimálisan rossz, a te látszott orvosi szempontból rosszabb. (Sőt, jogi és gyp szempontból is, mert mindenhol a jobbik szem számot)
2018. márc. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem köteles elfogadni a mutató más véleményét, kötelezheti a saját orvosra, mert a munkaköri alkalmasság elbírálásához ismerni kell a munkahelyi és munkaköri sajátosságokat. Amit feltehetően nem ismer minden környékbeli orvos...
2018. márc. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nyilván jobb látása volt 60 évesen,mint nekem 27,ugyan már. Még ő is mondta,hogy mindkét szeme nagyon rossz,éreztem nem vagyok szimpi ,ezzel nincs gond,de oda nem mennék többet,ezért tettem fel a kérdést.
2018. márc. 24. 07:09
 5/19 A kérdező kommentje:
Értem ,majd megkérdezem bent is,hátha..
2018. márc. 24. 07:11
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A nevében benne: ÜZEMorvos.

A munkáltató azért fizeti, hogy az ő spec elvárásai szerint történjék a vizsgálat.

Persze, PÉNZEDÉRT más doki is megcsinálhatja, - ám azt, hogy az eredményt munkáltatód elfogadja-e, rajta áll.

.

"Bosszant,hogy már a váróban elkezdődött"

Mi? - és mennyire befolyásolja ez a vizsgálat eredményét?

2018. márc. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Úgy fogalmazott a hölgy, hangosan ,hogy ..." ha nem lesz szemüvege,vissza se jöjjön".

Mondom milyen betegségem van.

"Ez engem nem érdekel."

Akkor minek kérdezi...

Bevittem a váróba a gyerekem,mert 40 kilóméterről mentünk és ugye nincs hol hagyni,nem értem volna vissza érte,hagytam volna kint a hidegbe ,az utcán ?

Csak mert mikor kijött az asszisztens kiabált hogy miért várnak rám ...hát nem a rendelőbe vittem,csak a váróba.Erre Úristenezett,már bánom nem szóltam vissza én is úgy,ahogy ők nekem...

2018. márc. 24. 07:16
 8/19 A kérdező kommentje:
Befolyásolta.
2018. márc. 24. 07:17
 9/19 A kérdező kommentje:

Akárhogy is,lehetett volna normálisabb,mivel mindenkivel kedvesek voltak.


Én alapból mosolygós,normális,tisztelettudó vagyok,takarítóval is és miniszterrel egyformán.Elvárnám visszafelé is,főleg,hogy 1 rossz szót nem szóltam,csak lestem.

De nem is ez a kérdés,csak leírtam mi bántott és miért váltanék,ha lehet.

Ha nem lehet,akkor nem.

2018. márc. 24. 07:21
 10/19 anonim ***** válasza:
58%

ÜZEMorvost NEM tudszváltani, legfeljebb munkahelyet!


Mellesleg ha nem látsz jó, akkor jogos az, hogy csak szemüeveggel adja emg az alkalmasságit neked.


Az meg, hoyg te 27 éves vagy, más meg 60, semmit nem mond a látásról, mert sok fiatal (30 alatti) embernek kell erös szemüveg és sok idösebb (50 fölötti) meg esetleg olvasószemüveget használ, mert nincs szüksége másra.

Ugyanis sem a látásélesség, sem sok egyéb nem kor függö, mert ha az lenne, akkor nem kellene vizsgálni ezeket.

2018. márc. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!