Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Üdv! Üzemorvoshoz csak ahhoz...

Üdv! Üzemorvoshoz csak ahhoz mehetek, akivel szerződése van a munkahelyemnek?

Figyelt kérdés

Vagy mehetek máshová is,ha kifizetem?

Rendkívül arrogáns,lekezelő és mogorva stílusban kaptam 2 hónapra alkalmasságot,holott semmi bajom,csak a piros vonal alatti számokat nem láttam rendesen.Illetve nem mindet.Bosszant,hogy már a váróban elkezdődött és mire bementem egyre ellenségesebbek lettek.

Ugyanabba a munkakörbe dolgozó hölgy,50 %-os látásra (egyik szemén) gond nélkül megkapta normál időre.

Még a munkaadóm is kivolt akadva,hogy nem érti miért...


Köszönöm a választ!


2018. márc. 24. 06:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Az se mindegy, hogy közeli vagy távoli látással van gond, melyik kell a munkavégzéshez..
2018. márc. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

2016-ban kb -0,5-ös volt a szemem,nincs nálam most ,hogy pontosan mennyi ,meg milyen.Biztos romlott valamennyit picit több,mint 1 év alatt.

Igaza volt hogy kell szemüveg,nem ezt vitatom. A 2 hónap ,akkor is úgy érzem durva határidő.

Még abban az esetben,ha annyira nem látnék,hogy -5,-6 mint a párom akkor megérteném...de tavaly más munkahelyen szintén megkaptam,úgy ,hogy nem volt szemüveg ,annyit mondtak legyen majd.


Akik nem voltak ott nem érzik át,míg nem velük bunkóznak.A leírt szó és az amikor a testbeszéd is van és látod a magatartásuk milyen,máshogy érzékeled,hidd el.

2018. márc. 24. 07:34
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat és a segítséget ,megkérdem a munkáltatóm ragaszkodik -e ahhoz az orvoshoz..
2018. márc. 24. 07:38
 14/19 anonim ***** válasza:

"Igaza volt hogy kell szemüveg,nem ezt vitatom. A 2 hónap ,akkor is úgy érzem durva határidő.

Még abban az esetben,ha annyira nem látnék,hogy -5,-6 mint a párom akkor megérteném...de tavaly más munkahelyen szintén megkaptam,úgy ,hogy nem volt szemüveg ,annyit mondtak legyen majd. "


NEm értem, miért gond a két hónap - ennyi idö alatt böven meg lehet csináltatni a szemüveget.

A másik meg, hoyg ha a munkádat nem tudod rendesen/biztonságosan végezni, ha nem megfelelö a látásod, akkor az orvos nem is adhatja meg az alkalmasságit.

Ha a másik helyen megkaptad, az vagy azt jelenetheti, hogy ott kevésbé volt fontos a jó látás, vagy akkor még jobb volt a szemed. (a -0,5 nem az, amikor a piros alatt nem látod, ami ott van)


Szóval szerintem okosabb, ha megcsináltatod a szemüveget.

2018. márc. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Pedig annyi volt a piros alatt írtam,hogy nem mind láttam,nem azt,hogy egyet sem.


De nem arra irányult a kérdésem ugye,hogy igaza volt e a dokinak,hanem válthatok -e.

A körülmény más kérdés,szerintem.Meg amíg eljutottunk addig,hogy kukacoskodott a látással, ezer más beszólással is fűszerezte.

2018. márc. 24. 07:44
 16/19 anonim ***** válasza:

Mehetsz máshová, de a munkád, munkaköröd egészségügyi követelményei attól nem fognak változni. Ezek egy nagy könyvben le vannak írva, így a másik doki se fog arra a következtetésre jutni, hogy szemüveg nélkül alkalmas vagy.

A munkaadód is koppanhat, ha felülbírálja az alkalmasságit, mert baleset esetén csak úgy úszhatja meg a felelősségre vonást, ha a te nyakadba varr mindent, és akkor se munka, se táppénz. Ne légy a saját magad ellensége. Csináltasd meg azt a nyamvadt feles-háromnegyedes szemüveget, és ha hiú vagy akkor tartsd a táskádban. De vizsgálatra, meg ellenőrzéskor legyen rajtad.

2018. márc. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Utolsó,igen én ebben igazat adok,hiúságból nem foglalkoztam ezzel.De ugye nem is ez bánt,hanem már a váróban hogyan álltak hozzám .


Joga van nem megadni,csak így összességben bántónak érzem .

Megcsináltatom ,nem mondtam hogy ezentúl sem lesz .

2018. márc. 24. 09:08
 18/19 A kérdező kommentje:
Amúgy én a szemüveggel sem akarok oda visszamenni,nem megúszás miatt.
2018. márc. 24. 09:09
 19/19 anonim ***** válasza:

Mi a munkád?

A munkakörök kb 99,9%-ára elvégeztetik a látásvizsgálatot, holott legalább 90%-ánál baromira nincs jelentősége, hogy 100%-os legyen a látás. (Értsd: ha a munkavállaló úgy érzi, hogy nem tudja ellátni a melóját, akkor úgyis lép).

Mindeközben más, sokkal fontosabb vizsgálatokra, persze sz.rnak, mert azokat nem lehet 0 Ft-ból megcsinálni, pedig, ami ott kiderülne esetleg, abba simán bele is lehet pl halni. Úgyhogy többnyire megy az olvassa a számokat a tábláról, sóhajtson, nézzük a vérnyomást szentháromság, aztán kifújt.

2018. márc. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!