Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Üdv mindenkinek! Eléggé...

Onata kérdése:

Üdv mindenkinek! Eléggé összetett problémára szeretnék megoldásokat találni. A bővített részben részletesen kifejtettem, ez a rész túl rövid neki. Főként alvásproblémáról van szó. Ötletek, javaslatok, tapasztaltok?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek! Eléggé összetett problémára szeretnék megoldásokat találni. Kb.2 hete zúg a bal fülem elég rendesen, ezzel fül-orr gégészhez fordultam, ott megállapították, hogy fülkürt gyulladásom van, erre kaptam is Curam Duo nevezetű antibiotikumot, amit jelenleg még szedek. Ez a dolog egyik része. A másik, hogy nagyjából amióta ez van képtelen vagyok elaludni. Már próbáltam mindent: nyugis környezet, forró vizes fürdés előtte, nyugodt halk altatózene, citromfüves-cickafarkos elalvós placebo. Szóval túl vagyok pár dologon, de még mindig az a tapasztalat, hogy magamtól képtelen vagyok elaludni. Korábban ez semmiféle problémát nem jelentett és nagyon zavar, hogy nem találom az okát a problémának. Képest vagyok teljes éjszakákat elalvásra kész állapotban tölteni, de ahelyett, hogy aludnék néha hőhullámok törnek rám, forgolódom, ver a víz mint az állat, majd jön egy kis nyugi és továbbra sem alszom, a fülem zúg, a szívverésemet hallom a fülemben és nem jön álom a szememre.2-3 napot is simán eltöltök így alvás nélkül (gyakorlatilag élőhalott állapotban :D) Próbaképpen már rámértem a vérnyomásomra többször,120/80 körül volt mindig, viszont tegnap először mértem elég érdekes értékeket - 150/80 115-ös pulzussal meg hasonlók, de ahogy felkeltem, visszaállt normális értékekre a dolog, tehát úgy tűnik mint ha a lefekvés után szaladna fel a dolog, de ezt még nem sikerült rendesen megfigyelnem. Altatóval simán alszom, kiüt 5-6 órára, utána felébredek, de simán visszaalszom pár perc után. Zolpidem alapú altatóból 10mg-ot beveszek és nincs probléma. Viszont nélküle nem tudok elaludni. Nem akarom ecsetelni, hogy miért nem akarok 30 évesen altatókon függni, a lényeg, hogy valami nem klapp. Találkozott valaki hasonlóval? Mi volt rá a megoldás? Mikor érdemes ezzel alvásklinikára menni? Melyiket ajánljátok? Honvéd kórház TB támogatott alváscentrumában mennyire durva a várólista? Egyelőre ez a fő probléma, ha valaki részletesebben kiváncsi akkor válaszolok neki itt a topicban. 30/F

2014. jan. 10. 09:44
 1/6 Kései Sirató ***** válasza:

Szellőztesd ki alaposan a szobát és ne legyen nagyon meleg.. és szerintem kezdj el olvasni, attól könnyen elálmosodik az ember.

Lehet, hogy agyalsz a betegségeden és ezért nem bírsz elaludni..

2014. jan. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyulladástól lehet. Ha rendbe jön a füled, visszaáll minden a régi rendbe. Persze ez időbe telik.


Viszont ha sokáig fennáll, akkor mindenképpen menj vissza az orvoshoz és kérj alaposabb kivizsgálást, mert elképzelhető, hogy a fül belsőbb szervei is gyulladásban vannak, netán ideggyulladásod van.


Szerintem addig felesleges alvásklinikára menni, amíg a füled teljesen rendbe nem jön.


Kitartást és jobbulást kívánok!

2014. jan. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg, sok dologra kaphatsz választ:

https://www.youtube.com/watch?v=k3504u5IKOk

2014. jan. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hozzászoktál az altatóhoz, ez lehet a gond. Függőség.
2014. jan. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igyál 2 sört,meg egy felest.Aztán fuss vagy eddz.Ettől kimerülsz fürdésalvás. Végkimerülésben el fogsz aludni. Persze majd ha nem szedsz gyógyszert.
2014. jan. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem szorongani kezdtél,a tüneteid alapján.Ismerem a problémát,mivel én is küzdök ezzel évek óta.Egyes tüneteink egyeznek.Én még nem találtam meg a megoldást.A Honvéd kórház ingyenes részlegére a kérésedtől számítva 3 hónap múlva kaphatsz időpontot.Amikor kb. 3 éve érdeklődtem,így volt.Én nem mentem végül.
2014. ápr. 8. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!