Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Normális dolog, hogy gyakorlat...

Normális dolog, hogy gyakorlatilag hazaüldöztek az ügyeletről, mert csak influenzával és 38,6 fokos lázzal mentem le?

Figyelt kérdés

Megjegyzem, életemben először vagyok influenzás, nem voltak meg a megfelelő gyógyszereim, nem is tudtam, miket kellene szedni, kell-e receptes gyógyszer, de azt se hogy egyáltalán influenzás vagyok-e tényleg. Ez az ügyelet után se derült ki, az asszisztens (!) szerint semmi bajom, valamit magyarázott arról is, hogy neki bezzeg 39+ fokos láza volt és úgy se panaszkodott, végig bunkó megjegyzéseket tett mindenre, amire csak tudott, majd vegül is én hagytam ott őket, mondván, hogy akkor legközelebb akkor se jövök, ha sokkal komolyabb bajom lesz. Mire az asszisztens válasza az volt, hogy “Nagyon helyes!”. Utána még kijött papolni a váróba is utánam, beszólt arra is, hogy hogy fogok így szülni (ehhez is vajon mi köze pl?), illetve megjegyzéseket tett, hogy biztos ilyen vagyok a munkahelyen is. Mindezt azért, mert a második bunkózása után elsírtam magamat még bent, de ja, nyilván ugyanolyan vagyok egészségesen, mint amilyen akkor vagyok, mikor majdnem három napja nem alszom a fulladva köhögés + láz kombinációtól.

Párommal voltam, panaszkönyvet akart kérni, ami nem volt, az asszisztens nevét elkérte, mit lehet ilyen helyzetben csinálni? Úgy gondolom, ha lemegyek az ügyeletre, ráadásul úgy, hogy nem is foglalom senki elől a helyet (csak egy fiatal nő várt utánam, nem tűnt ő sem szívinfarktusosnak, mert elvileg az ügyelet csak a halálos betegeknek van), akkor az a minimum, hogy cseszegetés nélkül megvizsgál az orvos, aztán mond valamit, hogy milyen gyógyszert szedjek be és ennyi.


2018. ápr. 1. 04:36
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Ja, és azért mentünk az ügyeletre, mert hosszú hétvége van és a rendes orvosom hazautazott és kedden rendel újra. Jó lett volna, ha keddig meggyógyulok.
2018. ápr. 1. 04:48
 2/38 anonim ***** válasza:
39%

“három napja nem alszom a fulladva köhögés + láz kombinációtól.“


Akkor mi a lónak az izéjéért vártad ki a hosszú hétvégét az orvossal?! Csak hogy normális rendelés helyett az ügyeletre rohanhass, ami egyébként a hirtelen adódott, azonnali ellátást igénylő eseteknek van? Hidd el, ha elesel és eltöröd a karod, akkor mindenki kulturáltan viselkedett volna veled. De ha odamész ezzel, hogy napok óta lázad van... vicc vagy.

2018. ápr. 1. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
95%

"Csak hogy normális rendelés helyett az ügyeletre rohanhass, ami egyébként a hirtelen adódott, azonnali ellátást igénylő eseteknek van?"


Nem tudom, kérdező a szülővárosában lakik-e, én pl. albérletben vagyok Pesten és a legközelebbi háziorvosok már nem vesznek át, mert túl sok helyi lakosuk van. Én is az ügyeletre szoktam menni, ha kisebb betegséggel, akkor azzal, mert arról nem tehetek, hogy nem képesek normálisan megcsinálni ezt a háziorvosi rendszert annak ellenére, hogy a tb-t legombolják rólam minden hónapban.

2018. ápr. 1. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
93%

szerintem rosszul bántak veled, és nyugodtan jelentsd valahol.

Amúgy én is most voltam influenzás, de nem mentem dokihoz, csak a papír miatt, mert a vírus ellen nincsen gyógyszer. azt sajnos ki kell feküdni. esetleg lázcsillapítót vehetsz be, ha már nagyon nem bírod, de azt meg veszel magadnak akármilyen gyógyszertárban.

2018. ápr. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
94%

Hülyeség, hogy az ügyelet csak a "hirtelen adódott, azonnali ellátást követelő esetekre van".

Természetesen nem gyógyszerfelírásra, meg nem olyan problémára, ami ráér akár egy-két hét múlva is. Viszont van egy olyan kitétel a vonatkozó jogszabályban, hogy "ha a beteg állapota orvosi ellátás nélkül romolhat", nem szó szerint így, de ez a lényege.

És normális helyen nem is szoktak problémázni, kollégáktól tudom. Mert én egy másik városban élek, és nálunk is gyalázat, amit az ügyeleten művelnek. Nekem is előadta már egyszer az egyik ügyeletes doki ezt az "azonnali blabla" szöveget, azért néztem utána.

Megjegyzem, többször is sikerült már teljesen normális, lelkiismeretes dokit kifogni az ügyeleten, talán háromszor vagy négyszer az elmúlt kb. 17 év alatt, mióta itt lakunk.

Viszont a fentebb említett eseten kívül is volt, hogy le akartak rázni; ill. egyszer hallottam, amikor az asszisztens gusztustalanul kiosztott egy betelefonálót, mert nem bírta - vagy inkább nem akarta - felfogni, hogy a beteg annyira lázas, hogy nem bír lábra állni, és nincs senki, aki be tudná vinni őt az ügyeletre. Gondolom, az lehet a háttérben, hogy az épp ügyeletes doki baromira nem akar kiszaladgálni házhoz, holott kutya kötelessége lenne. Csakhogy sokszor bent sincsen senki; volt, hogy az asszisztens azt mondta, várni kell, mert a doki épp kint van háznál; aztán meg hallottam, ahogy felhívta, hogy van egy beteg... Gondolom, otthon volt a doki, mert meg is jelent pár perc múlva; és ha betegnél lett volna, akkor nem zavarták volna őt telefonon...

Az utolsó eset pedig: ismerős ment ugyanarra az ügyeletre, a doki még vizsgálat közben is az EB-t nézte; szóval kb. annyi volt, hogy ránézett, aztán a tévét bámulva mondott valamit.

Simán lehetne panaszt tenni az ilyen esetek miatt a betegjogi képviselőnél, csak általában ezt az emberek nem tudják; vagy ha igen, mint én is, nincs kedvük vacakolni a panaszírással stb. Pedig kellene, mert különben soha nem fognak megváltozni a dolgok, már így is túlságosan elszemtelenedtek egyes dokik és asszisztensek.

2018. ápr. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
35%

Az, hogy bunkóznak, az nem normális, el lehet emberi hangon is mondani, hogy márpedig itt tényleg nem neked van igazad.


1. Ha már több napja beteg vagy, akkor nem a hosszúhétvégén kell az ügyeletre rohangálni, hanem elmenni a háziorvoshoz hét közben.


2. A láz és a köhögés önmagában nem indok az ügyeleti ellátásra. Van egy rakás vény nélkül kapható lázcsillapító, köhögéscsillapító, köptető, azokat kell használni. Aztán majd ha a rendszeres lázcsillapító szedés ellenére is magas a lázad, AKKOR kell bemenni az ügyeletre vagy a háziorvoshoz.


3. "Nem vettem el senki elől a helyet".

Ez szuper, de attól még marha idegesítő, mikor olyan embereket kell ellátnod, akik marhára nem szorulnak sürgős ellátásra, csak mert nem képes elmenni a patikába egy doboz Rubophenért, vagy nem képes elmenni a háziorvoshoz, mert ott várni kell, az ügyeleten meg nem.

2018. ápr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
0%
Az ügyelet nem erre való, és te se tudod még mosts em, hogy influenzás vagy-e vagy sem.
2018. ápr. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha ezzel éjszaka, azaz amikor a kérdést feltetted mentél be az ügyeletre... Az kicsit erős.
2018. ápr. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen normális, végre valakinek volt mersze elküldeni, én mindig azon mérgelődöm, hogy nem küldik el őket, a többi meg lessen emiatt. Az ügyelet tele van oda nem való betegekkel. És olyan nagy bajuk azért mégsem lehet, ha tudnak ott 4-5 órákat is várni akár, kedélyesen cseverészve, tv-zgetve. Egyébként is mégis mit csináltak volna az influenzáddal?

5-ös

"ha a beteg állapota orvosi ellátás nélkül romolhat"

Ez önmagában kevés. Kijön rajtam egy pattanáskezdemény, vélhetően 1 nap alatt romolni fog (nagyobb lesz). Akkor ez ügyeleti eset?

2018. ápr. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
90%

Idióta példa, bocs, mert ember nincs a földön, aki egy pattanással orvoshoz menne...

Írtam egyébként, hogy nem szó szerint idéztem, de ez a lényege annak a bizonyos feltételnek. Én is voltam már ügyeleten "szimpla náthás" tünetekkel - és úgy gondolom, teljesen indokoltan. Ugyanis nálam ez úgy szokott működni régebben, hogy hirtelen jött ki rajtam, eleinte csak éreztem, hogy "pattog" belül az orrom, és pár órán belül (max. fél napon belül) már dőlt is belőle a váladék, és szétszakadt a fejem. Csak a Cataflam hatott, semmi más, az pedig vényköteles. Szóval ha épp nem rendelt a saját dokim, akkor bocs, de nem fogok másnapig kínlódni (még délelőttig sem, nemhogy a délutáni rendelésig), mert még rosszabb lenne addigra.

Vagy pl. ha a kérdezőnek nem influenzája vagy más vírusa van, hanem bakteriális, akkor antibiotikumra lehetett volna szüksége, és azt is minél előbb elkezdi az ember, annál jobb, anélkül rosszabbodik az állapota másnapra vagy harmadnapra.


Nem tudom egyébként, máshol mi a helyzet, bizonyára változó, mert te például négy-öt órás várakozást említettél, a 6-os válaszoló meg azt írta, hogy az ügyeleten nem kell várni. Én többször is voltam már a helyi ügyeleten, de soha (ismétlem: soha) nem volt rajtam kívül egy-két betegnél több; kétszer vagy háromszor konkrétan senki sem. Utoljára bő másfél évvel ezelőtt jártam ott, nem tudom, változott-e azóta a helyzet, de szerintem nem.

És tudok olyan helyet is, ahol 24 órás ügyelet van, és nem csinálnak problémát kb. semmiből; az egyik kolléganőm rendszeresen oda szokott menni, mivel munkaidő alatt nem tud elmenni a háziorvoshoz.


Egyébként a 6-osnak akár még igaza is lehetne az 1. pontját illetően, de jelen esetben pont nincs. Mivel a kérdező írta, hogy három napja nem tud aludni, így visszaszámolva csütörtökön kezdődhetett a betegség; még ha aznap volt is a saját orvosa, akkor sem biztos, hogy a kezdődő, gyengébb tünetekkel elmegy az ember. Pénteken meg már nem rendeltek a házidokik, csak ügyeletek voltak.

2018. ápr. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!