Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Normális dolog, hogy gyakorlat...

Normális dolog, hogy gyakorlatilag hazaüldöztek az ügyeletről, mert csak influenzával és 38,6 fokos lázzal mentem le?

Figyelt kérdés

Megjegyzem, életemben először vagyok influenzás, nem voltak meg a megfelelő gyógyszereim, nem is tudtam, miket kellene szedni, kell-e receptes gyógyszer, de azt se hogy egyáltalán influenzás vagyok-e tényleg. Ez az ügyelet után se derült ki, az asszisztens (!) szerint semmi bajom, valamit magyarázott arról is, hogy neki bezzeg 39+ fokos láza volt és úgy se panaszkodott, végig bunkó megjegyzéseket tett mindenre, amire csak tudott, majd vegül is én hagytam ott őket, mondván, hogy akkor legközelebb akkor se jövök, ha sokkal komolyabb bajom lesz. Mire az asszisztens válasza az volt, hogy “Nagyon helyes!”. Utána még kijött papolni a váróba is utánam, beszólt arra is, hogy hogy fogok így szülni (ehhez is vajon mi köze pl?), illetve megjegyzéseket tett, hogy biztos ilyen vagyok a munkahelyen is. Mindezt azért, mert a második bunkózása után elsírtam magamat még bent, de ja, nyilván ugyanolyan vagyok egészségesen, mint amilyen akkor vagyok, mikor majdnem három napja nem alszom a fulladva köhögés + láz kombinációtól.

Párommal voltam, panaszkönyvet akart kérni, ami nem volt, az asszisztens nevét elkérte, mit lehet ilyen helyzetben csinálni? Úgy gondolom, ha lemegyek az ügyeletre, ráadásul úgy, hogy nem is foglalom senki elől a helyet (csak egy fiatal nő várt utánam, nem tűnt ő sem szívinfarktusosnak, mert elvileg az ügyelet csak a halálos betegeknek van), akkor az a minimum, hogy cseszegetés nélkül megvizsgál az orvos, aztán mond valamit, hogy milyen gyógyszert szedjek be és ennyi.


2018. ápr. 1. 04:36
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
21%

"az egyik kolléganőm rendszeresen oda szokott menni, mivel munkaidő alatt nem tud elmenni a háziorvoshoz. "


A pofám leszakad az ilyenektől. Nem veszik észre magukat az emberek?

Én se megyek oda mondjuk a bankba, és töröm be az ajtót hajnali kettőkor,hogy "én éppen most érek rá, mert amíg dolgoztam, nem tudtam elmenni"


Egyszerűen felháborító és pofátlanság az, amit az emberek művelnek.


És mivel egészségügyben dolgozom, tudnék róla mesélni.


Mit tehet az ember, ha bejön a beteg az olyan panaszával, ami marhára nem oda való?

1. Vagy kussol és megvizsgálja, de akkor annak az illetőnek az fog lejönni az egészből, hogy tökéletesen jó helyre ment és máskor is azt fogja csinálni, hogy a nem ügyeletre való problémáival az ügyeletre mászkál, mert "neki éppen akkor jó", "nem volt kedve háziorvoshoz menni", a "háziorvosnál sokat kell várni" stb.

2. Ha az ember megmondja neki - akár teljesen kulturált hangnemben -, hogy máskor legyen kedves a hasonló bajával a háziorvosát felkeresni, akkor még ő lesz a világ bunkója, mert meg merte említeni, hogy amúgy marhára nem azért ül ott, hogy az ilyen problémákat ellássa.

2018. ápr. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
5%

Ott a pont 11-es!

Tavaly volt ebből balhé, de teljes mértékben igazat adok a feliratnak, akkor is, ha visszafogottabban is meg lehetett volna fogalmazni:

[link]

2018. ápr. 2. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
93%

az, hogy valaki nem jut el a háziorvoshoz, és emiatt megy ügyeletre, az nagyon szomorú, de érthető. Sajnos olyan munkáltatók vannak, hogy wc-re sem engedik a dolgozót, ha meg egy napot is hiányzik betegszabadság miatt, ugrott az egész havi bónusza, ami a havi fizu fele-harmada.

Igen, ilyen munkahelyek is vannak, dolgoztam ilyen helyen, saját tapasztalatból beszélek.

Szóval mondom, érthető, ha az ilyen ember ügyeletre megy. Az ügyeletes orvos meg ott van valamiért elvileg. Akárhányszor voltam én is, max. egy ember várt előttem, de leginkább senki.

2018. ápr. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
94%

11-es: Pont a lényeget nem vetted figyelembe, hogy ott 0-24 óráig van ügyelet, és hogy NEM csinálnak problémát ebből.

Innentől kezdve az egész kommented felesleges.


De ha már írtál, azért reagálnék rá, mert számomra meg ez a hozzáállás a felháborító ("marhára nem azért ül ott az ember, hogy az ilyen problémákat ellássa").

Pedig részben igazad is lenne, hiszen tényleg előfordul, hogy "nem indokolt esetben" mennek a betegek, és bár itt a többség úgy tapasztalta, hogy nem sokan várakoznak az ügyeleteken, az egyik válaszoló szerint igen, szóval ha tényleg van ilyen zsúfolt ügyelet, akkor teljesen jogos, hogy ne terheljék túl az orvost.

Viszont ahol alig lézengenek a betegek, mint nálunk is, ott nem kellene sírni. Mert az biztos, hogy "marhára NEM azért ül ott" az orvos és az asszisztens, hogy tévét nézzenek, telefonálgassanak, internetezzenek; és ha ebben "megzavarja" őket egy BÁRMILYEN beteg, akkor fel legyenek háborodva, hogy félbe kell hagyniuk a szórakozást... (Írtam példát, hogy focimeccset nézett az orvos; ill. olyat is, hogy ott sem volt, úgy hívták fel telefonon.) Szóval tisztelet a kivételnek, de az orvosok és asszisztensek között ugyanolyan sok a lusta, nemtörődöm ember, mint sok más helyen is, büdös nekik a munka, ahogy mondani szokás. A saját szakmámban sem bírom a lustákat, akik húzzák a szájukat, hogy dolgozni kell, és kisebb-nagyobb mértékben próbálják minden alól kihúzni magukat, és/vagy csak azt várják, hogy leteljen már végre az aznapi munkaidő, meg az egész hét...

Ha én ilyen vagy hasonló helyen dolgoznék (volt rá példa), megőrülnék az unalomtól először is, mert a netezést is meg lehet unni gyorsan, meccseket és idióta sorozatokat meg nem nézek; szóval még örülnék is, hogy van mit csinálni, ÉS ráadásul SEGÍTHETEK valakinek. Másodszor pedig, és ez is lényeges szempont: az ügyeletért pénzt kapnak az ott dolgozók, tehát nem ingyen, önkéntes munkában ülnek ott.

Szóval szerintem hozzáállás kérdése az egész.

2018. ápr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:

10-es

a Cataflam Dolohoz nem kell recept

2018. ápr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:

Köszi, nem tudtam, de régen, amikor még ez probléma volt nekem, lehet, hogy nem is volt C. Dolo, nem tudom. (Lehet, hogy nem abban a kommentben írtam, hogy utoljára bő másfél éve voltam ügyeleten. - Ráadásul akkor sem Cataflam miatt.)

A 25 mg-os Cataflamot is lehet most már recept nélkül is kapni, csak úgy drágább; régen nem lehetett. De most már amúgy sem probléma, mert rendszeresen fel szoktam íratni háziorvossal az 50-es Cataflamot (vagy a Fortedolt, ami ugyanaz), ha elfogy, így rögtön az elején el tudom kapni a betegséget általában. Pont most is már közel egy hete folyik az orrom reggelenként, meg kicsit fáj a fejem, és kicsit köhögök is, de szedem a Fortedolt, így remélem, nem fog ágynak dönteni. :)

2018. ápr. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
egyik rokonom majdnem meghalt a cataflamtól. így kapkodjad.
2018. ápr. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

"Ha én ilyen vagy hasonló helyen dolgoznék (volt rá példa), megőrülnék az unalomtól először is, mert a netezést is meg lehet unni gyorsan, meccseket és idióta sorozatokat meg nem nézek; szóval még örülnék is, hogy van mit csinálni, ÉS ráadásul SEGÍTHETEK valakinek. "


Igen? Ha szerinted az ügyelet ilyen jó móka, ráadásul még segíteni is lehet, miért nem mész el orvosnak?


Hidd el, lehet az első hülyeség után nem akadnál ki, hanem "örülsz, hogy segíthetsz", de mikor minden nap jön legalább három olyan, akinek be sem kellett volna tennie a lábát, akkor már egy picit idegesebb lennél.

És még a háziorvosi ügyelet hagyján, de ezek az emberek bemennek ugyanúgy a sürgősségire meg a szakorvosi ügyeletekre is, az ott dolgozóknak pedig van ám más dolga is. A plusz kedvenc, mikor bejön a csip-csup problémájával, leülteti az ember, mert amúgy ezer más, sokkal fontosabb dolga van (és nem, nem a focimeccsnézés), mert mondjuk közben valódi akut helyzetek vannak, és mikor 2 óra múlva odamegy és ellátja a hülyét, akinek amúgy ott se kellene lejönnie, még neki áll feljebb, hogy mit képzel magáról az orvos, hogy 2 órája váratja. Ugyanis előfordul ám ez is...


Egyébként nem, vagy nem csak a betegeket hibáztatom, ez inkább a rendszer hibája.

1. Az egészségügyi oktatás és felvilágosítás a béka segge alatt van, az emberek semmit nem tudnak a saját testükről, azt meg pláne nem, hogy milyen bajjal hova kellene menniük.

2. Felháborító, hogy valaki nem mehet orvoshoz nap közben, ha rosszul van, mert nem engedik el. Az ilyen munkáltatót úgy meg kellene büntetni mint a fene.

3. Ha sok más felesleges baromság helyett (stadionok, plakátkampány stb.) az egészségügyre is költenék a pénzt, akkor nem kellene 3 hónapot várni egy szakrendelésre, és nem jutna eszükbe az emberek, hogy inkább kikerülik a várakozást és bemennek az SBO-ra.

4. Ha nem elüldözni, hanem itt tartani akarnák az orvosokat és eü dolgozókat, akkor az emberek is hamarabb jutnának hozzájuk, és ha sokan lennének, esetleg még válogatni is lehetne a munkaerők között, és nem kellene olyan embereket bent tartani a rendszerben, akik életükben nem szóltak még 2 kedves mondatot a betegekhez.

2018. ápr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

Ja és

5. A jelenlegi rendszer nem igazán motiválja a háziorvosokat arra, hogy bármit is maguk oldjanak meg. Nekik az a legegyszerűbb, ha meg se vizsgálják beteget, hanem adnak egy beutalót a szakrendelésre és helló. Úgy kellene átszervezni a háziorvosi rendszert, hogy valóban meglegyen az eredeti szűrő funkciójuk, és csak azt küldjék tovább a szakellátásba, akinél valóban indokolt. Egy hólyaghurutot a háziorvosnak is meg kellene oldania, ennek ellenére napi szinten 10-en jönnek a nőgyógyászatra a felfázásukkal. Azt már csak félve mondja az ember, hogy -még ha a háziorvos annyira életképtelen is, hogy ezt a hatalmas problémát ellássa- akkor sem a nőgyógyászatra, hanem az urológiára kellene mennie.. De ugye itt jön vissza az oktatás hiányossága.

2018. ápr. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

Csütörtökön délutánig dolgoztam, aznap még csak köhögtem és estére lázasodtam be. Értelemszerűen csüt. este már nem volt orvosom és húsvét pénteken sem. Szombat délután környékén mentünk el. Az influenza tünetei mellesleg megegyeznek az agyhártyagyulladás kezdeti tüneteivel, már csak ezért se gondolom, hogy influenzás beteget haza kéne vizsgálat nélkül küldeni.

Gondolom kimaradt pár embernek, hogy nem voltam komolyabb beteg vagy 10 éve, nem tudtam, miket kell csinálni és szerettem volna szakértők segítségét kapni, mert a rokonok “feküdj és igyál sok teát” tanácsát kissé korszerűtlennek éreztem. Nem tudtam, hogy nincs rá azonnali gyógyszer, antibiotikum vagy valami. Megnyugodhattok, én sem direkt lettem beteg pont húsvét hétvégére.

2018. ápr. 2. 13:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!