Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan lássam el a sebemet?

Hogyan lássam el a sebemet?

Figyelt kérdés

Sajt reszelővel egy kics darabot lereszeltem az ujjamról. Most egy 3x3 mmres seb van a keremen. Egyátalán nem nagy és nem mély, de a bőrömön áthatolt a "húsba".


Egyátalán nem értek ezekhez a dolgokhoz. Megmostam a kezem és raktam rá betadinet.


Mi mást csináljak vele? Milyen gyakran betadineozzam? Mikor forduljak orvoshoz? (ha feketedik?)



2018. ápr. 1. 18:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%

Van egy horzsolásod, más ezt lefertőtleníti és tesz rá egy ragtapaszt.


A többi bajodon egy pszichológus tud segíteni

2018. ápr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
nem vagyok híve a kis sebek bekötözésének. levegőn gyógyul leghamarabb. majd mosogat valaki más.
2018. ápr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Vagy szimplán még soha sem volt ilyen velem és nem tudom hogyan célszerű kezelni?


És a családon belül egy ujjat amputálni kellet egy hasonló, de kicsivel mélyebb vágás miatt, mert elferőződött és túl későn ment az orvoshoz, meg hallottam más rém történeteket is, szóval nem hülyeség a kérdés.

2018. ápr. 1. 19:08
 4/19 anonim ***** válasza:
23%
Attól még, hogy hallottál "rémtörténeteket", a kérdés hülyeség.
2018. ápr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy fáj, mert már én is reszeltem le az ujjamból egy darabot. Sok az érzőideg, az ujjhegyen főleg. De nem kell egyből amputációra gondolni. Ha már nem vérzik, hagyd szabadon, az a legjobb. Betadine nem árt, de nem kell bebugyolálni.

Sokkal hamarabb gyógyul. A Betedine-t is csak akkor kend rá, ha esetleg begyullad.

Régen sót szórtak rá, oszt' annyi. Lökött férjem kipróbálta a sót, hiába mondtam neki, inkább ne. Meg se mukkant. Pedig képzeld el, milyen lehet... :D

2018. ápr. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
49%

Az elsőt felvilágosítanám, hogy a pszichológus nem foglalkozik sebészeti problémákkal.

A kérdező aggodalma jogos, nem ismeri a szakszerű helyzetkezelést, ezért segítséget kért.


Nem lesz semmi bajod, egy betadin már lefertőtlenítette, nem kell semmit se tenned, csk ne mebjen bele piszok.

Holnaora mßr jobb lesz

2018. ápr. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%
Azt mondod, hogy nem hülyeség a kérdés, pedig nagyon is az!
2018. ápr. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
37%
Szerinted
2018. ápr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ment a like mindenkinek aki normális választ adott.
2018. ápr. 1. 19:40
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kérdezőnek szól, hanem azoknak, akik szerint egy kis horzsolás, vágás semmiség: [link]
2018. ápr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!